Два десятки тернопільських патріотів потрапили до в'язниці
Сьогодні у тернопільському музеї політв’язнів і репресованих відбувається акція «Доба в УПА». В її рамках проходять екскурсії тюремними камерами, зустрічі із ветеранами УПА, відкриття криївки. Напередодні відзначення чергової річниці голодомору організатори вирішили таким чином привернути увагу людей до створення української повстанської армії.
.
– Ця акція є таким своєрідним флеш-мобом, який покликаний привернути увагу не тільки до тематики УПА, яка сьогодні заперечується, а й до нашого музею політв’язнів і репресованих. Багато хто в Тернополі їздить, ходить, знає, що є таке місто, у ньому є багато прекрасних речей, але не знає, що у нас є така унікальна споруда, яка кличе нас пам’ятати свою історію, – розповів один з організаторів акції, який пропонує музей політв’язнів у Тернополі зробити центром паломництва молоді.
Найсміливіші учасники сьогоднішньої акції – а це переважно представники молодіжних організацій «Просвіти», Спілки української молоді, товариства «Обереги», МНК – залишаться у камерах колишнього слідчого ізолятора НКВС на всю ніч. Організаційний вишкіл розпочнеться о 19.00 і триватиме до 10.00 години ранку. На таборовиків чекають як фізичні, так і психологічні навантаження.
– Люди будуть жити в умовах наближених до екстремальних. Тому буде дуже важко психологічно. Ми все зімітуємо так, щоб у таких незвичних ситуаціях учасники змогли розкрити у собі особистість, розвити вміння реагувати на різні ситуації. Наприклад, коли ти не знаєш, що з тобою роблять, не знаєш, що зараз буде відбуватися, що тебе чекає через 5 хвилин, – повідомив комендант табору Василь Мудло.
Попередньо на участь в акції «Доба в УПА» зголосилося 17 молодих активістів із Зборова. Серед них є і чотири дівчини, які теж наважились провести ніч у тюремних камерах. Додамо, що голодувати учасники вишколу не будуть. Для них на подвір’ї музею розгорнуть польову кухню.