Найважливіше в облаштуванні кімнати відпочинку — зробити її комфортною для себе. Щоб тут було затишно й подобалося людям, які в ній живуть. Також багатьом хочеться обставити спальню в сучасному стилі. Які ідеї та декори є актуальними сьогодні, а від чого краще відмовитися, як поєднати моду та комфорт в інтер’єрі кімнати відпочинку — читайте далі.

Стиль у дизайні, який пасуватиме

Дизайнерських поєднань відтінків, фактур і планувань є так багато, що заплутатися в усіх можливих стильових рішеннях дуже легко. Рятує лише одне: з року в рік є кілька напрямів, що не втрачають актуальності й завжди до них приєднується щось неординарне та цікаве.

У 2025-му на піку популярності такі стилі для облаштування спальної кімнати:

●      Мінімалізм — коли все лаконічно й функціонально. Тільки найнеобхідніші меблі, багато вільного простору, нейтральні спокійні відтінки, відсутність ліпнини, візерунків та непрактичного дрібного декору — усе це робить спальню затишною, у такій кімнаті легко дихати й комфортно відпочивати.

●      Неокласика — симбіоз мінімалізму і класики, коли колони необов’язкові, але елегантність залишається в кожній деталі. Для цього стилю характерні гармонійне використання дзеркал, невеликі вкраплення позолоти чи ліпнини й поряд із цим — багато вільного простору та натуральних матеріалів.

●      Скандинавський — універсальне рішення для будь-якої спальні. Тут грамотно поєднуються характер і лаконічність. Кімната в скандинавському стилі буде виконана в біло-сірих відтінках із вкрапленнями кольорового текстилю (переважно в природних тонах). Є місце для натурального дерева та текстур, що його імітують. Характерна велика кількість світла й зелені.

●      Еко — ще один стиль, що закликає наповнювати дім природними матеріалами. Дерев’яне ліжко та інші меблі. Вазони із живими рослинами. Натуральні тканини й неяскраві відтінки. А ще — асиметрія, бо в природі немає нічого геометрично правильного, кожна деталь є особливою.

●      Джапанді — один із тих стилів, про який знають ще не всі, але він точно припаде до душі більшості. Бо це поєднання скандинавського характеру і японської практичності. Усе має бути функціональним. Головний акцент у дизайні — на фактурах, але не на кольорах. Лаконічні невисокі меблі й мінімум декору. Допустимі мінімалістичні полотна на стінах чи оригінальні неяскраві керамічні статуетки на тумбі.

Також цього року будуть актуальними вінтажні елементи в декорі. Бо це про речі, які мають історію і є невіддільною частинкою затишку.

Хаотичне меблювання — головний антитренд

Спальня — це та кімната, де простір не має бути перевантаженим. Тому, перш ніж купувати будь-які меблі, варто обдумати, що саме необхідно й де його розташовуватимете. Бо захаращеність — найбільша помилка і приклад несмаку в дизайні. Що варто пам’ятати під час меблювання:

●      Спальне місце має бути розташованим за діагоналлю до вікна чи дверей. Якщо це двоспальна модель, — з однаково зручним доступом для обох. Односпальну чи півторачку можна розмістити біля стіни, але з достатнім простором з іншого боку. Тому, перш ніж підібрати та купити ліжко в місті Києві, краще визначитися з місцем його розміщення.

●      Не варто ставити дзеркало навпроти спального місця. Рано чи пізно постійне відбиття почне дратувати.

●      Не можна завантажувати простір між дверима й ліжком. Ця ділянка кімнати точно має бути вільною, інакше відчуватимете підсвідомий тиск і скутість.

●      Між спальним місцем та іншими меблями залишайте вдосталь дистанції. Щоби було зручно відчиняти шухляди шафи чи легко пересуватися кімнатою, не перетворюючи це на квест із перешкодами.

●      Невдале рішення — поєднання меблів у різних стилях із громіздкими деталями. Сьогодні такі моделі вже не в моді. Тому краще відмовитися від ліжка з масивним узголів’ям чи комоду з «важким» різьбленням. Візуально всі ці деталі «крадуть» простір.

У спальні ви маєте почуватися вільно. Тоді тут можна буде по-справжньому відпочити.

Ні — різнобарв’ю, так — акцентам

Антитренд — кислотність та хаотичний підбір кольорів. Що більше відтінків у дизайні кімнати, то втомливішою стане така атмосфера. Мозок увесь час відчуватиме перезбудження і буде важко розслабитись. Тому в цьому сезоні дизайнери пропонують компромісне рішення — пастельні або темні відтінки з яскравим чи фактурним акцентом.

Наприклад, ви можете пофарбувати стіни в розкішний смарагдовий, одну з них оздобивши тактильними шпалерами зі стилістичним зображенням гір чи таємничого лісу. Або оформити спальню в теплих кремових відтінках, додавши акцентний текстиль — жовте покривало та штори. Ще один варіант — велика картина на одній зі стін як деталь, що привертає увагу й «розбавляє» пастельність.

Головне — не перестаратися. Результат має бути гармонійним і приємним для погляду.

Відмовтеся від «важких» стель

Що більше деталей над головою, то завантаженішим здаватиметься простір. Тому часи підвісних і багаторівневих стель уже в минулому. Такі громіздкі конструкції створюють відчуття скованості, роблять кімнату меншою, «крадуть» повітря.

Сучасна модна альтернатива — мінімалізм, а саме — гладка стеля з невеликим світильником без надміру вбудованих деталей освітлення. Хочеться точкових ламп — це можна оформити біля ліжка, почепити бра чи поставити торшер. Але точно не варто перетворювати стелю на зоряне небо з масивною люстрою в центрі. Тут працює принцип: що менше — то краще.

Текстильний переполох

Ще один антитренд — забагато текстилю. Є стереотип, що декоративні подушки, покривала, штори потрібні для створення затишку. Частково це так, якщо не перестаратися. Адже крім м’якості й домашності текстильні елементи є накопичувачами пилу та у великій кількості перевантажують кімнату. Радимо:

●      Якщо кімната невелика, не купуйте масивних темних штор. Ви зменшите приміщення ледь не вдвічі. Водночас відразу відмовтеся від напівпрозорих варіантів — це нефункціональне рішення, адже вони не захищатимуть від зайвого світла.

●      За кольором штори варто підбирати або до загального відтінку в кімнаті, або ж відповідно до акценту, який ви собі вибрали.

●      Забудьте про балдахіни та інші навісні громіздкі текстильні декори в спальні. Це саме той момент, коли вони лише збиратимуть пил і заважатимуть дихати в прямому та переносному значенні слова.

●      Не намагайтеся наповнити кімнату декоративними подушками всіх розмірів і візерунків. Зупиніться на 3–5, і то лише у випадку, якщо йдеться про велике двоспальне ліжко. А також можна відмовитися від таких деталей взагалі.

●      Важливу роль в інтер’єрі спальні відіграє килимок. Він має вписуватися в загальний дизайнерський задум. Водночас не потрібно намагатися купити якомога меншу модель. Ця деталь також має своє функціональне навантаження, тому розмір має бути зручним, щоб вранці комфортно опуститися на ноги з ліжка та смачно потягнутися після сну. Щонайменше.

Завжди вдалий вибір для спальної кімнати — м’який затишний плед. Ним можна застелити ліжко чи просто покласти на бильце як елемент декору й за потреби вкритися під час читання книги чи відпочинку.

Природні матеріали завжди в топі

Важливий і незмінний уже багато років тренд в облаштуванні спальні — використання натуральних текстур та матеріалів. Мінімум пластику й жодних штучних квітів. Натомість — живі красиві рослини, природний камінь у декорі, бавовняні покривала, дерев’яні 3D-панелі. Шафа з дощок чи ДСП у природних кольорах. Тумби без неприродних відтінків. Масивне й комфортне дерев’яне ліжко. Саме з таких деталей складається затишок. Бо природні матеріали наповнюють кімнату приємним запахом, є екологічними та красивими.

В інтернет-магазині «Світ Матраців» ви знайдете широкий вибір меблів для спальні з натуральних матеріалів. Це комоди, шафи, трюмо, а також ліжка різних розмірів для дитячих чи дорослих кімнат відпочинку. У наявності різноманітні матраци. Усі пропозиції мають офіційну гарантію від виробників, бо є міцними та довговічними. У каталозі на сайті https://svit-matrasiv.com.ua/ua/ можна роздивитись актуальні пропозиції із цінами та детальним описом характеристик. Доступні меблі для спальні в класичному стилі чи хай-тек, у темних і світлих кольорах, з елегантним різьбленням і лаконічні. Оформити замовлення зручно на сайті або телефоном. Є комфортне адресне доставлення в Києві або до складу в місті чи області з можливістю самовивозу. Доступні всі форми оплати.