"Ми повинні розуміти умови, в яких відбувалося прийняття цього закону. Як відомо, станом на сьогоднішній день, сформована, сцементована, консолідована парламентська більшість, яка не аналізує, не дискутує, а просто голосує по піднятій руці,  - заявив нардеп на круглому столі у Тернополі

.

Як ви знаєте, пошук цього компромісу і прийняття цього законопроекту відбувалося уже коли ми бачили, а що є альтернативою. А альтернативою був законопроект не той, який подавався у Венеціанську комісію і був розроблений робочою групою під керівництвом Лавриновича, а законопроект, який був розроблений групою народних депутатів на чолі з Олександром Єфремовим. Якщо би був прийнятий цей закон, то про вибори як такі в Україні можна було би просто забути. Тому що те, що ми спостерігали під час місцевих виборів і те, що було запропоновано в плані можливостей для фальшування, було серйозно збільшено. Тому саме в таких умовах опозиція і приймала рішення стосовно того, а як їй поступати.

Якщо оцінювати цей закон з наукового підходу, то там є дуже багато недоліків. Але ми змушені були піти на ті політичні компроміси, які полягали у тому, що ми погодились на змішану систему, на підняття бар’єру і на те, що не буде блоків у цьому виборчому законодавству. Тому що це була ультимативна вимога тих, хто сьогодні править бал у Верховній Раді України і по великому рахунку в Україні. Але, я вважаю, головне, що було здобуто – це право на захист цих виборів. Тому що є держави, які мають змішані виборчі системи, є які мають пропорційні, але все залежить від того, наскільки будуть чесні вибори. Фундамент для цього закладений. Тепер багато залежить від діяльності реальних політичних сил", завив лідер місцевої УНП.

Позапарламентські партії ВО "Свобода", "Громадянська позиція" та "Удар" заявили, що голосування частини опозиції за закон про вибори в парламенті є змовою частини БЮТ та НУНС з командою Януковича.