Ревізори виявили у тернопільських училищах фінансових порушень на понад 2,5 мільйона
Торік контрольно-ревізійне управління (нині – Держфінінспекція) перевірила 22 професійно-технічних навчальних заклади Тернопільщини на предмет ефективного використання коштів, отриманих ними із державного та обласного бюджетів. Ці ревізії фінансово-господарської діяльності освітніх закладів називають найбільш резонансними. Загальний обсяг перевірок фінансових ресурсів становив 196 мільйонів гривень.
– Якщо взяти, що було перевірено 22 заклади на 196 мільйонів, то виходить майже 20 мільйонів гривень на один професійно-технічний заклад. Це сума велика. І власне, як розподіляються ці кошти залежить авторитет і директора, і головного бухгалтера. У якійсь мірі нам вдалося ті недоліки виявити. Із 196 мільйонів фінансових ресурсів – 2,6 мільйона це були фінансові порушення у сфері профтехосвіти. Це великий показник, – повідомив начальник Держфінінспекції в Тернопільській області Іван Панцьо.
Зокрема, системні порушення були виявлені в укладанні договорів на землю. Оскільки багато профтехучилищ мають закріплені за собою земельні наділи.
– Сільськогосподарський ліцей у Хоросткові має 100 гектарів землі. Діти мали би вчитися на тій землі, мали б фахово десь підтверджувати свій рівень і в якійсь мірі раціонально використовувати ту землю для поповнення фінансових ресурсів ліцею. Віддали вони в оренду товариству «Мрія» пану Гуті. Ніхто абсолютно тими питаннями майже не займався, бо договір був не раціонально зроблений. В результаті Хоростківський ліцей втратив десь більше 50 тисяч гривень, – зауважив головний ревізор області.
Аналогічний приклад, за словами Івана Панця, безгосподарності керівництва училища виявлено і у Скалаті. Тут товариству «Новосілка» в оренду було віддано 17 гектарів землі, через що училище втратило 10 тисяч гривень. Щодо інших виявлених порушень у професійно-технічних закладах, то у 14 із 22 перевірених учні пільгових категорій (сироти, напівсироти) не отримали належної їм компенсації від держави на суму понад 70 тисяч гривень. Крім того, майже у кожному училищі працівникам та студентам не виплатили належних зарплат і стипендій на загальну суму 1,8 мільйона гривень.