Мотивом, що спонукав мене підготувати цю публікацію, стало настирливе й доволі підозріле шельмування у ЗМІ кандидата у депутати до Верховної Ради України у одномандатному виборчому окрузі № 167 Володимира Бедриківського.
Позаяк у вищезазначеному контексті йдеться про особу генерала Бедриківського, то тут теж треба розставити крапки над «і». У здорово мислячої людини, яка регулярно читає пресу та користується інтернетом, просто не можуть не виникнути запитання: чому засоби масової інформації «рясніють» негативами стосовно цієї персони? Звісно, складається враження, що у даному випадку явно, як мовиться, перегнули палицю, або всього-на-всього – оббріхують. Про орден від митрополита Володимира у 2007 році – це вже ми «в курсак». Про уявного комуніста Бедриківського-старшого, який зображений на картині Сєрова «Ходокі у Леніна» - теж чули. Про адмінресурс, Барчука, Дрозда, Лопушняка – само собою розуміється. Ага, а ось «свіженька котлетка»: «всі керівники ФАПів отримали вказівку провести агітацію за кандидата від влади та сприяти проведенню ультразвукової діагностики населення під патронатом В. Бедриківського; Бедриківський у середині серпня в кабінеті Хоптяна написав заяву без дати про вступ до фракції Партії регіонів у Верховній Раді України 7-го скликання; п`яний Бедриківський збив мало не на смерть у ДТП священика», і далі буде… Не знаю як ви, а я не подивуюся, якщо завтра Бедриківського звинуватять у штурмі президентського палацу та вбивстві, разом з вояками Піночета, президента Чилі Сальвадора Альєнде. Дарма, що у 1973 році малий Володя з ровесниками -«жовтенятками» бавився машинками на перервах у Заліщицькій школі. Але ж генералом став, і не без сприяння цього ж Піночета… за успішне здійснення військового перевороту.
Щоби на прикладі продемонструвати фарисейську підступність анонімних авторів «викривальних» публікацій про «провладного кандидата Бедриківського», у яких червоними нитками вишита «заказуха», спробуємо забити гол у їхні ворота. У судочинстві існує таке поняття як «доказове право». Це норми, які регулюють предмет доказування, порядок збирання, перевірки та оцінки матеріалів, незалежність і допустимість доказів, їх процес, джерела, тощо. Будь-який суддя не посадить підсудного до в’язниці без достатніх доказів його вини. На практиці доказове право застосовують органи дізнання, слідчі, прокурори, адвокати та акули пера у жанрі журналістського розслідування. Без ґрунтовної аргументації, незаперечних фактів, достовірних джерел інформації про протиправні вчинки суб’єкта переслідування чи різкої критики, написане на папері – мильна бульбашка. Факти – річ вперта. Ігнорувати ними недопустимо. Тож про яку таку «об`єктивність» йдеться у «витворах» сучасних авангард-писарчуків? Гадаю, коментарі зайві.
Слово має вагу, словом можна возвеличити, але й словом можна вбити. Коли людину з зусібіч «бомбити», що вона найгірша – людина втратить рівновагу та впаде в депресію. Потік вируючої каламуті у ЗМІ на Володимира Бедриківського, крім очорнення його в очах виборців, скерований також на руйнування його психологічно - емоційного стану. Зірветься чоловік, розпочне скандалити, оправдовуватиметься… А це якраз те, що треба – відчуває за собою грішки. Втім, пан Володимир на «люб’язності» від опонентів не реагує. Каже, що поважає світогляд своїх земляків, які самі розберуться хто є хто. Не збирається діяти супроти своїх «доброзичливців» аналогічними методами. Бо як віруючий, пам’ятає заповіді Закону Божого, в тому числі дев’ятої: «Не свідчи неправдиво на ближнього твого». Це означає, що Володимир Бедриківський височіє над опонентами не лише найвищими генеральськими пагонами на плечах, а й високоморальністю.
На пам’ятку замовникам «чорних» піар-технологій додам: хто обкидає болотом інших, у того руки брудні. Це істина.
Михайло Опиханий м. Чортків