На Тернопіллі вже працюють чотири індустріальні парки, ще три проходять реєстрацію.

Сьогодні індустріальний парк – це ефективний інструмент залучення капіталу, стимулювання зайнятості та комплексного розвитку територій.

- Індустріальні парки перетворюють занедбані промислові зони на сучасні виробничі кластери, які здатні залучити інвесторів, орієнтованих на інноваційні технології та високотехнологічне виробництво, - розповіли у ТОВА. - Це не лише шлях до створення тисяч робочих місць, а й важливе джерело надходжень до місцевих бюджетів у вигляді податків. Розбудова інфраструктури, модернізація логістики, розвиток інженерних мереж - усе це стає можливим завдяки індустріальним паркам.

У «Західноукраїнському промисловому хабі» вже функціонують три виробничі об’єкти, логістичний центр та 12 підприємств, які були релоковані з небезпечних регіонів. У Тернополі завершують роботи з підведення інженерних мереж до парку, де передбачено створення 1100 робочих місць. У проекті індустріального парку «Chortkiv-West» закладено потенціал працевлаштування понад 7300 осіб. Індустріальний парк «BORSCHIV» спеціалізується на переробці агропродукції та харчовій промисловості, з потенціалом залучення більше 1500 працівників. У Ланівцях та Зборові передбачено організацію виробництва товарів подвійного призначення, розвиток логістичної інфраструктури та агропереробки.

Індустріальні парки, як зазначають у ТОВА, дозволяють громадам перейти від статусу дотаційних до повноцінних учасників економічного процесу, здатних самостійно формувати свої бюджети та стратегії зростання. Окрім того, їх створення формує безпечне середовище для релокації підприємств із прифронтових регіонів, забезпечуючи їм інфраструктуру, стабільність і підтримку.

Ольга Трач

Фото зі сторінки ТОВА у фейсбуці