Один із шкільних буднів напередодні весняних канікул став особливим для десятикласниці Анастасії Ковалів із школи-економічного ліцею №9 імені Іванни Блажкевич. В той день вона презентувала шкільній спільноті свою першу персональну виставку цифрової графіки. Подія була хвилюючою й тому що юна художниця стала першою авторкою, яка презентувала свої роботи у новоствореній учнівській галереї.
Настя розпочала малювати в одинадцять років. Спочатку робила це на телефоні, потім – на комп’ютері у фотошопі, зараз малює на планшеті у "Прокріейті". Дівчинка не відвідувала художніх гуртків чи художньої школи, всьому вчилася самостійно, переглядаючи навчальні відео, читаючи відповідну літературу, наприклад, будову людини.
- Я весь час малювала у цифровому форматі, - розповіла під час відкриття виставки Анастасія Ковалів. – Звичайно, пробувала працювати і живими матеріалами, але мені більше до вподоби цифрова графіка. Для виставки я відібрала 14 найкращих робіт. Це придумані мною персонажі, а також подарунки у вигляді малюнків для інших людей, а ковбой – персонаж із гри, яка мені дуже подобається. Я люблю деталізувати свої роботи, коли матиму більше навичок хочу додавати їм більше символізму. Я не відвідую художню школу чи художній гурток, натомість дивлюся навчальні відео, читаю книги, наприклад, по будові людини. А ще важливо вчитися аналізувати роботи інших художників, тому що в аналізі криється секрет: якщо зрозумієш, як художник це зробив, то тобі буде набагато легше. При необхідності звертаюся за порадою до свого вчителя з образотворчого мистецтва.
Директорка школи Галина Кізілова вперше звернула увагу на талановиту ученицю під час шкільного соціального проекту «Народні розписи України».
- Ми зібрали діток чиї батьки воюють і проводили для них серію майстер-класів, де вони вивчали різні типи українських розписів, - каже Галина Кізілова, директорка школи, викладач образотворчого мистецтва. - І вже тоді я бачила, що її роботи були одними з кращих. Було помітно, що є досвід, є відчуття простору, є відчуття кольору, є гарне композиційне рішення. Пізніше наш педагог Віталій Поворозник, який у неї викладає образотворче мистецтво, також сказав, що у неї гарні роботи. Так виникла ідея відкрити у школі учнівську галерею, щоб здібні діти могли себе проявити.
Організацію виставки юної художниці школа взяла на себе. Для того, щоб передати якість робіт обрали відповідний папір формату А3 та у фотолабораторії роздрукували картини Насті. Отримані фотопостери розмістили на підсвіченій стіні у шкільному коридорі. Тут і відбулося відкриття учнівської галереї та знайомство школярів із творчістю юної художниці.
Ольга Трач
Фото автора




