19 грудня у Тернопільському міськрайонному суді відбулося засідання, на якому обрали запобіжний захід командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Олегу Побережнюку.
Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.
Комбрига підозрюють у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками.
Перед початком судового засідання Суспільне поспілкувалося з військовослужбовцем на псевдо "Авокадо".
"Я написав рапорт на виїзд за межі гарнізону. Прийшов, тому що ця справа створила великий резонанс у суспільстві. Заходжу в інтернет, і у мене таке враження, що в цій бригаді всіх солдатів б’ють, катують і беруть гроші. Це ж неправда", — сказав військовослужбовець.
На запитання, чи відомо йому про залучення бійців до будівництва будинків, "Авокадо" відповів:
"Ні, звідки я можу знати. Мені такі пропозиції не надходили".
Також перед початком засідання кореспонденти Суспільного намагалися з'ясувати в підозрюваного ситуацію із будинками в Кам'янці та в Усті, які, ймовірно, будували Побережнюку військовослужбовці. Також хотіли отримати коментар про знущання з бійців, вимагання грошей та кумівство у 211 бригаді. Але спілкуватися з кореспондентами Суспільного підозрюваний і його адвокат відмовились.
Прокурор Андрій Багрій просив про запобіжний захід для Побережнюка у вигляді тримання під вартою:
"Є ризик того, що Побережнюк може перешкоджати кримінальному провадженню та продовжити займатися злочинною діяльністю. Вказані обставити свідчать про наявність ризиків. Необхідно обрати Побережнюку запобіжний захід саме у вигляді тримання під вартою та, відповідно, неможливість обрання щодо нього більш м’якого запобіжного заходу".
Відповідно до частини 3 статті 183 КПК України суд зобов’язаний визначити розмір застави, необхідної для виконання тримання під вартою.
"Розмір застави визначає суд. Враховуючи тяжкість правопорушення, в якому підозрюють Побережнюка, суспільний резонанс, ризики, майновий стан, вважаємо, що необхідно визначити заставу розміром 300 прожиткових мінімумів", — зазначив прокурор.
Адвокат підозрюваного Микола Омелянюк вважає, що інформація, яку отримали з телефонів, є незаконною:
"Ці прослуховування вимагають ухвали суду. На даний час такого дозволу не існує. Я бачив інформацію з телефонів, які забрали в мого підзахисного Олега Володимировича. Дане вилучення теж є незаконним".
Суддя заслухав підозрюваного Олега Побережнюка:
"Підтримую заперечення захисника. Не згідний з обвинуваченням і з висновком прокурора взагалі", — сказав Побережнюк.
Розповів підозрюваний про ситуацію з будинками:
"Будинок, про який йде мова, дійсно, почав будувати в травні. Оскільки на сьогодні не допитали свідків, які є присутні в залі, говорю відверто: всі ці докази, що вони працювали з жовтня, — це неправдива інформація. Мені вже приписали ще якісь будинки, я до них не маю відношення. Якогось свідка там опитували, дядю Вітю, це неправда. Всі ви бачили ті ролики, який будинок будується на подвір’ї, яка "шевченківська" хата там стоїть, де я проживаю зі своєю дружиною".
О 14:00 суддя пішов до нарадчої кімнати. Засідання продовжилося о 15:00.
Відповідно до рішення суду, Побережнюк перебуватиме під вартою 2 місяці з правом внесення застави у розмірі 908 тисяч 400 гривень.
Нагадаємо, вчора, 18 грудня, засідання перенесли через відсутність адвоката підозрюваного.
Оксана Цвик, Тетяна Панченко, Тарас Бурак, Суспільне
Поліс
Статті
середа, 25 грудня 2024
вівторок, 24 грудня 2024
понеділок, 23 грудня 2024
неділя, 22 грудня 2024
субота, 21 грудня 2024