1 серпня компанія повідомила власників своїх паперів на суму 400 млн доларів про фінансові труднощі, які не дозволяють їй заплатити за поточними зобов'язаннями.
"...Група не зробила процентні та амортизаційні платежі по деяких своїх боргових зобов'язаннях і знаходиться в активних дискусіях з відповідними кредиторами. Переговори йдуть безперервно", - випливає з повідомлення.
Керівництво "Мрії" підкреслює, що намагається оперативно вирішити виниклу проблему і врахувати інтереси всіх сторін.
Для відновлення фінансової стійкості та виконання зобов'язань перед кредиторами "Мрія" приваблювала фінансових консультантів світового лідера у сфері альтернативних інвестицій Blackstone Group International Partners LLP (Великобританія), Dragon Capital, і міжнародну юридичну групу Bryan Cave LLP.
"Я думаю, що всі чітко розуміють економічну ситуацію в країні. Девальвація, падіння ВВП, війна, яку так не називають, але яка, тим не менш, є такою. У рамках цього у нас є заплановані дії, які необхідно вжити, у фінансовій частині ", - пояснює Владислава Рутицька, заступник генерального директора "Мрія Агрохолдинг".
За її словами, у зв'язку із зміною економічної моделі країни повинна відповідно змінитися і бізнес-модель, і компанія зараз займається цим.
Андрій Буряк, фінансовий директор "Мрія Агрохолдинг", покинув компанію і відмовився прокоментувати ситуацію з обслуговуванням боргів.
"Фактично, я вже три тижні не є фінансовим директором. Просто юридично це було оформлено сьогодні (1 серпня)", - сказав він Forbes.
Заходи з відновлення фінансової стійкості, імовірно, будуть включати реструктуризацію балансу підприємства. "Мрія" закликає власників її єврооблігацій створити комітет, який стане представляти їх інтереси, коли будуть формулюватися будь-які пропозиції, що стосуються кредиторів групи.
"Ми абсолютно чітко розуміємо, що зараз повинні попрацювати професіонали, для того щоб зробити ситуацію дійсно хорошою. Це і є те, що ми зараз робимо ", - запевняє Рутицька.
Пояснюючи причини дефіциту ліквідності, "Мрія" посилається на несприятливі галузеві і макроекономічні фактори. Серед них - зростання цін на деякі види сировини, зниження цін на сільськогосподарську продукцію і виниклі складнощі з залученням коштів для фінансування робочого капіталу.
Колеги по галузі визнають - ситуація в останній рік була непростою.
"Звичайно, зараз є тиск на ліквідність, всі компанії відчувають це. Ви самі знаєте, що українські банки практично не кредитують, а період урожаю якраз пов'язаний з необхідністю залучення ресурсів", - пояснює Ігорь Петрашко, заступник генерального директора холдингу Ukrlandfarming.
Проте, наслідки для "Мрії" виявилися нетипово несприятливими. З плеяди найбільших гравців - МХП, ULF, Кernel, "Астарта" - "Мрія" виявилася поки єдиною, що зіткнулася з такими труднощами.
Проінформувати інвесторів про виниклі труднощі емітента зобов'язує ризик крос-дефолту.
Теоретично, істотні проблеми з виплатою боргів третім особам можуть призвести до того, що власники облігацій можуть теж вимагати перегляду умов, аж до вимоги дострокового погашення.
Але де-факто цього, швидше за все, не відбудеться - інвестори зацікавлені в успішній і платоспроможною компанії, а банкрутство "Мрії" не дає шансів на отримання 100% вкладених коштів.