Сьогодні, 30 квітня, у Вищому антикорупційному суді продовжили слухання справи щодо ексголови Тернопільської облради Михайла Головка.

Наживо засідання транслювали на сторінці ВАКС у соцмережі, передає Суспільне.

Михайла Головка обвинувачують за 4 частиною 368 статті Кримінального кодексу України — одержання неправомірної вигоди службовою особою у великих розмірах. Також інкримінують 1 частину 263 статті — незаконне поводження зі зброєю.

Цю справу розглядає суддя Маркіян Галабала.

Захисник ексголови облради Віктор Скок продовжив доводити в суді, що дії, які інкримінують Головку, не належать до його службових повноважень.

Також адвокат доводить, що 612 тисяч гривень, які Михайло Головко отримав від Олександра Ярмоленка, були отримані як благодійна допомога на придбання двох пікапів для військових:

"Головко залишив ці гроші в машині і навіть не забирав їх з собою, бо наступного дня планував передати на пікапи. І ось біля під’їзду його затримали".

За словами Віктора Скока, про те, що гроші були волонтерською допомогою, свідчать покази кількох свідків.

Розмови під час зустрічей між Головком та Ярмоленком і телефонні дзвінки щодо волонтерських коштів були незадокументованими, сказав адвокат. Саме під час такої зустрічі Ярмоленко пообіцяв Михайлу Головку передати кошти для авто.

Захисник зазначив, що хронологія подій, яку внесли до ЄРДР, свідчить, що підзахисний не міг висловлювати прохання про кошти, не був причетний до групи осіб та до їхнього спільного умислу. Також адвокат висловив зауваження щодо факту прихованого розслідування без внесення до ЄРДР. На його думку, це порушення прав людини. Не всі відомості про Головка вносили в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Інший адвокат продовжив спростовувати доводи прокурора. Зокрема, зазначив, що недостатньо розслідували справу щодо набоїв і боєприпасів, які придбав Головко. На думку захисника, експертизу провели шаблонно.

"Брати Головки брали набої на стрільби, де вчилися стріляти у тренувальних центрах. Виникає плутанина з набоями, які вони брали з собою, та які їм видавали на місці", — сказав адвокат.

Також захисник сказав, що самих моментів вилучення набоїв у квартирі Головка та на робочому місці в кабінеті відпочинку на відео не зафіксували. Деякі боєприпаси, зокрема, міна, були подарунковими, безпечними.

"Експертиза зброї та вибухотехнічна експертиза підтвердила, що це набої, а кому вони належать, не встановлено. Вони можуть бути видані поліцією, подаровані чи їх принесли з полігону", — зазначила сторона захисту.

Адвокат розповів, що дружина Головка Мар'яна та його брат Назарій підтвердили, що в них теж був дозвіл на зброю і сама зброя, бо брати часто їздили з допомогою в зону бойових дій. За його словами, прокурор не врахував, що Михайло Головко мав дозвіл на зброю до того калібру, який виявили і вилучили.

Захисник Головка підсумував, що слідчі прокуратури вчинили ряд процесуальних порушень, тому всі докази прокурора є недопустимими.

"Версія сторони обвинувачення розсипалася, бо не була підтверджена жодним належним доказом. На наше переконання, Михайло Головко має бути виправданий, він має бути визнаний невинуватим", — сказав адвокат Віктор Скок.

О 17.40 судові дебати завершилися. Суддя повідомив, що суд буде вивчати матеріали обох сторін. Обсяг справи великий, тому, на його думку, наступне засідання призначать не скоро.

Нагадаємо, у ВАКСі почали розглядати справу 24 квітня. Тоді під час судового засідання виступав лише адвокат Михайла Головка. Слухання справи тривало понад три години.

Що відомо про справу Михайла Головка

Нагадаємо, Михайла Головка та двох колишніх заступників голови обласної військової адміністрації — Ігоря Дем’янчука та Ігоря Гайдука затримали на хабарі в червні 2023 року. За словами прокурора антикорупційної прокуратури Артема Стельмаха, посадовці вимагали понад 2 мільйони гривень від місцевого підприємця. За це обіцяли підписати акти виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктурних об'єктів комунальним підприємством Тернопільської облради.

Всі три чиновники вийшли під заставу, заплативши понад 800 тисяч гривень, Михайло Головко вніс гроші на наступний день після обрання запобіжного заходу. А вже в липні повернувся на свою посаду голови обласної ради.

У жовтні 2023 року Михайла Головка таки зняли з посади голови облради. Він намагався повернутися через суд. 1 серпня 2024 року Львівський адміністративний суд поновив його на посаді й стягнув з облради 591 тисячу гривень як зарплату Михайлу Головку за час "вимушеного прогулу".

Однак на посаді він протримався недовго — депутати того ж дня організували таємне голосування та вдруге зняли його.

Справу про хабар Вищий антикорупційний суд розглядав майже 2 роки. Адвокати спеціалізованої антикорупційної прокуратури просили в суду, аби Михайла Головка взяли під домашній арешт, однак їхнє клопотання не задовільнили.

На передостанньому засіданні прокурор просив у суду визнати Головка винним за двома статтями кримінального кодексу — одержання неправомірної вигоди службовою особою у великих розмірах і зберігання вогнепальної зброї без дозволу. Й просив ув’язнити колишнього голову облради на 11 років, конфіскувати майно та позбавити його права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Оксана Цвик, Суспільне