Майстриня з Тернопільщини створила паперовий літак на честь Привида Києва. ФОТО
Ця молода, надзвичайно симпатична, життєрадісна та комунікабельна чортків’янка вже давно зарекомендувала себе на загал як творча та неабияк патріотично налаштована натура. Вже 12-й рік вправляється в техніці оригамі, творячи справді шедеври зі складаного художньо паперу.
Якби охарактеризувати творчість Христини Глухан хоча б схематично, то це, за її словами, – понад 5000 робіт! Чи не найпомітніші, принаймні, про які ми вже розповідали читачам, – моделі катедрального собору Верховних Апостолів Петра і Павла, а також alma-mater майстрині – 7-ї школи в Чорткові. Та сама авторка беззаперечно найчільніше місце віддає іконам Матері Божої та Ісуса Христа, пише Чортків City.
Розповідає:
– Тривога, яка відчувалася перших два тижні війни, переросла в адреналін чи то натхнення, що й дало поштовх для створення циклу робіт патріотичного напрямку. Найперша ідея, яка прийшла, – це створити тризуб у техніці оригамі. За добу він наробив шуму у соцмережах, з'явилося багато бажаючих серед моїх учнів та вчителів України створити такий самий тризуб. Тому цілий день я витратила на зйомку майстер-класу виготовлення герба нашої держави, він є у вільному доступі на моєму каналі в YouTube.
– А потім, – продовжує, – була така думка (напевно у кожного), і я в прискореному темпі створювала папугу, про якого вже давно мріяла. Кольори теж обирала патріотичні (побачила такого папугу в фільмі «Пірати Карибського моря»). За добу папуга зібрав півтори тисячі лайків та коментарів. Він, до речі, вміщає у собі 3500 модулів, розміри його відповідають справжній пташці.
Хоча в найсвіжішому творчому доробку Христини – чимало інших зразків, окрім тих, про які вона розповіла. Мабуть, це – теж безпосередньо навіяно часом? Виявляється, так – все народжувалось буквально спонтанно.
– У перервах між фасуванням рогаликів, які наші вчителі та батьки учнів випікають у 7-й школі, я складала модулі і думала, що би таке створити, щоб відправити хлопцям, які перебувають в госпіталі, та на передову, – майстриня розповідає далі. – В уяві, звичайно, були блакитно-жовті кольори, невеликі розміри, обов'язково робота має бути лакована, щоб в польових умовах не деформувалась. І одного вечора в уяві виникли схеми подвійних сердечок, прапора України та сердечок, половинки яких складаються з кольорів нашого прапора.
– Мою ідею відразу підтримали учні, які на даний момент навчаються дистанційно. За моїми схемами вони відтворили дані роботи і вже 150 таких прапорів та сердечок ми передали в міську раду. Та на цьому зупинятися не збираємось, між навчанням та волонтерством знаходимо годинку для творчості.
Просимо мисткиню розповісти власне про роботу робіт – оту славнозвісну модель літака з присвятою нашій українській легенді – Привиду Києва. І вона залюбки знову переживає ті миті:
– Першу модель літака, який виставила в мережі, я створила минулого року, витратила на його створення одну добу (поспішала, бо хотіла подарувати на день народження чоловікові, який в минулому був пілотом літака). Я не є тією людиною, що дуже цікавиться моделями літаків чи автомобілів, тож підібрати хорошу модель, щоб була не дуже дитячою, виявилось реально складно. Саме цю модель я складала з трьох майстер-класів різних майстрів. Можу сказати, що мені вдалось повністю її відтворити. Робота вийшла немаленькою і вміщає в собі 2500 модулів. Я вже навіть сконтактувала зі знайомими і матиму змогу після перемоги передати свою роботу нашому Привиду.
А що далі?
– Далі? – перепитує Христина. Додає: – Багато людей у коментарях радили скласти байрактара чи джавеліну, та у думках вже є нова ідея. Я навіть підшукала собі декілька майстер-класів, з яких складатиму свою поробку. Вона також буде присвячена сучасним подіям.
Анна Блаженко,