Аферисти ошукали мешканців області, видаючи себе співробітників банків. Загальна сума завданих збитків становить 287 000 гривень. Правоохоронці вкотре наголошують: не повідомляйте нікому конфіденційні дані банківських карток та не перераховуйте гроші на невідомі рахунки.
До працівників поліції звернулися 60-річний житель Тернополя та 54-річна мешканка Великобірківської громади. Потерпілі розповіли, що отримали дзвінок від нібито представників банку. Аферисти стверджували, що їхні рахунки перебувають під загрозою несанкціонованого доступу і що невідомі намагаються зняти кошти. Щоб «захистити» заощадження, зловмисники запропонували заявникам виконати певні дії.
Під впливом шахраїв вони ввели в мобільному банкінгу вказані їм комбінації цифр та підтвердили транзакції за допомогою кодів, отриманих в SMS. У результаті з їхніх рахунків зникло 129 000 та 140 000 гривень відповідно.
Ще однією жертвою шахрайської схеми стала 22-річна тернополянка, якій також зателефонувала особа, яка представилася працівником банку. Вона отримала пропозицію відтермінувати платіж. Дівчина виконала всі вказівки псевдобанкіра та перерахувала на вказаний рахунок 10 000 гривень.
За усіма фактами слідчі поліції відкрили кримінальні провадження відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення осіб, причетних до злочинів.
Правоохоронці нагадують: справжні банківські працівники ніколи не телефонують клієнтам із вимогою повідомити конфіденційні дані чи підтвердити транзакції. У разі отримання підозрілого дзвінка необхідно негайно припинити розмову та звернутися до свого банку.
Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0(800)50-51-70.