У кількох областях України вже фіксують в електронному варіанті лікарняні листки. Там працюють пілотні проекти. Вони вже показали свою ефективність.
В разі введення електронного реєстру зникне необхідність виготовлення та закупівлі лікарняних листків, що дозволить зекономити бюджетні кошти. А ще єдиний електронний реєстр лікарняних листків не дасть змоги виїхати за кордон, перебуваючи на лікуванні. Відтак зникне практика «фіктивних» листків непрацездатності.
Українці до такого нововведення ставляться, здебільшого, позитивно.
«Люди викручуються як можуть. Зараз життя не є легке, шкода звичайно, що так виходить, але і людей можна зрозуміти, і для держави це не є добре. Але люди мусять якось виживати в цей нелегкий час», - каже тернополянин Іван.
Понад 53 мільйони – це сума, на яку були подані листки непраздатності в області цього року. Це більше, ніж торік, адже спостерігалося незначне підвищення мінімальної заробітної плати. Однак до таких виплат у фонді були готові. «Подано до фонду 8884 листка непрацездатності. Якщо порівняти з минулим роком, це на 400 листків непрацездатності більше. Різкої зміни в тому, як хворіють люди, ми не бачимо. Трошки складний був початок минулої весни, коли були погані погодні умови і багато травм, ми це фіксували», - відзначила директор обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Ірина Хома.
У цьому році люди хворіли 690 000 днів. Торік – на 5 000 днів менше. Найбільше хворіють люди на великих організаціях. Тим часом обласному відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вже діє електронний облік листків непрацездатності. Всю інформацію про хворих аналізують і моніторять з допомогою спеціальної комп’ютерної програми.