Скандальним випадком, коли так званий громадський активіст незаконно утримував журналіста, нарешті зайнялася прокуратура.
Як повідомляють у прес-службі відомства, за фактом перешкоджання журналістській діяльності та незаконного позбавлення волі розпочато кримінальне провадження.
– Прокуратура м. Тернополя здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому міліцією за ст.146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ст.171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Встановлено, що 20 листопада 2014 року голова громадської організації Т. незаконно утримував журналіста інтернет-видання «Доба» в офісі по вул.” Старий ринок”. Керівник ГО «затримав» журналіста за те, що той опублікував факти, які не сподобались громадському діячеві, – зазначає прес-служба прокуратури області.
Хід розслідування перебуває під контролем прокурора області.
Нагадаємо, журналіста сайту "ДОБА" незаконно утримували, допитували і примушували фотографуватись в некомфортному вигляді. Представник так званої громадської організації "Комітет по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією" Ігор Таловов затримав Назарія Наджогу після того, як на сторінках інтернет-газети були оприлюднені факти про те, як громадська організація, якої юридично не існує, збирає кошти для АТО. В документах використовуються підроблені підписи, багато питань щодо розподілу зібраних коштів. Дані факти не сподобались Ігорю Таловову, який з колегами почав телефонувати до колективу ДОБИ. При чому Таловов, якого впізнали, не називався і просто вирішив прийти до керівника ДОБИ, щоби дістати особисту інформацію.
Назарій Наджога, який намагався вберегти інших працівників ДОБИ, згодом опинився зачиненим в офісі Таловова, де той його допитував і намагався дізнатись особисту інформацію працівників.
– Я спочатку просто з ним розмовляв, намагався пояснити, що коли хоче, то хай подає в суд на мене і не чіпає інших, але коли зрозумів, що розмова ні до чого не призведе, то вирішив піти. Таловов мені сказав: "Ти нікуди не підеш, синок". Крім того, він хотів, щоби я сфотографувався, прикладаючи своє посвідчення до голови, мені це було неприємно, – розповідає Назарій Наджога.
Згодом, Таловом погрожував журналісту міліцією і навіть дзвонив, як він зазначив, знайомим правоохоронцям на приватний мобільний. Після того журналіст викликав міліцію. Журналіст написав заяву у міськвідділі міліції, де зазначив усі обставини інциденту.
Як повідомили у СЗГ УМВС України в Тернопільській області, міліція проводить розслідування даного інциденту. Як зазначили у міліції, правоохоронці допомогли журналісту вийти з приміщення та запросили його у міський відділ міліції для з’ясування обставин інциденту. Відомості про дані події внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 1 ст. 171 ККУ (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Тривають слідчі дії.