Близько сорока семи людей, з них дев'ятеро дітей, втопились у водоймах Тернопільщини з початку року. Однією з причин такої статистики, кажуть в головному управлінні МНС, - купання людей у необлаштованих місцях. Єдиним паспортизованим на Тернопільщині місцем для відпочинку на воді є "Дальній пляж" на Тернопільському ставі. Всі інші є небезпечними, наголошують рятувальники.

.

- Всі ці цифри є наслідком того, що місця відпочинку на воді не обладнані відповідним чином. Місця відпочинку повинні бути обладнані сезонними рятувальними постами, відповідним обладнанням, знаками попередження, агітаційними матеріалами, правилами поведінки на воді, - розповів заступник начальника відділу державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки Георгій Галькевич.

Попри відсутність в області облаштованих для відпочинку на воді місць, причиною трагедій є необережність та незнання елементарних правил поведінки на воді, каже Георгій Галькевич. Люди купаються в непристосованих водоймах, з не обстеженим дном, розпивають алкогольні напої, залишають без нагляду дітей. Тому, аби відпочинок не закінчився трагічно, рятувальники вкотре закликають людей дотримуватись правил відпочинку на воді.

- Для відпочинку обирати місце, яке добре відоме, щоб воно відповідало правилам охорони людей на воді. Слідкувати за поведінкою дітей, а також власним прикладом показувати, як правильно себе вести на воді, не зловживати алкоголем, - пояснює Георгій Галькевич.

Під час купання суворо забороняється: стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього; пірнати з містків, дамб, причалів, високих берегів. Не можна влаштовувати у воді небезпечні ігри, наголошують в головному управлінні МНС в Тернопільській області.

TV-4