Нові навчально-практичні центри відкрили у трьох закладах професійно-технічної освіти Тернопільщини. Облаштували їх за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2024 році.

Як повідомляють у Тернопільській обласній військовій адміністрації, центри забезпечені сучасним обладнанням, яке дасть змогу студентам отримувати практичні навички, максимально наближені до реальних умов роботи у відповідних галузях.

У державному навчальному закладі "Кременецький професійний ліцей» у центрі готуватимуть фахівців за спеціальністю "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів. Слюсар з паливної арматури". У державному навчальному закладі "Чортківське вище професійне училище" - за фахом "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва".   

На базі Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою відкрили навчально-практичний центр "Оператор дистанційно керованих апаратів". Він є частиною державного проекту "100 майстерень", покликаного модернізувати професійну освіту в Україні. Оснащений новітнім обладнанням для підготовки операторів дронів, включаючи інтерактивний тир, навчальні лабораторії та зони для тактичних занять. На його створення використали 10 мільйонів 440 тисяч гривень, з яких 7,308 мільйона виділено з державного бюджету, і 3,132 мільйона – з місцевого.

Тернопільський професійний коледж унікальний тим, що поєднує військову та цивільну підготовку. Його випускники готові як до служби у Збройних Силах України, так і до опанування сучасних спеціальностей, зокрема: оператор дистанційно керованих апаратів; майстер з відновлювальної енергетики; водій категорій "С" та "С1"; тракторист-машиніст. Крім того, заклад є центром перепідготовки вчителів предмету "Захист України", що сприяє реформуванню національної системи освіти.

Ольга Трач

Фото зі сторінки ТОВА у фейсбуці