Тернополяни Захар Дябло і Михайло Моргун створили настільну гру про рідне місто. Це гра "Знайди Терноіль".
Захар Дябло розповів Суспільному, що на картах можна знайти відомі пам’ятки та популярні місця Тернополя:
"У цій грі треба швидко знайти спільне зображення і коли ви знайдете, то вигукуєте його назву. Наприклад вигукнути: "Соломія", "гімназія", "міська рада", "піцерія", "піца".

Захар зазначив, що намагався зробити усі елементи в одному стилі. Загалом намалював 57 зображень.
"Ці малюнки я створив на графічному планшеті і хотів, щоб це був мінімалістичний стиль, щоб об’єднати їх у певну дизайнерську сукупність, щоб це було гарно, читабельно. Ми брали об’єкти, які мали певну історичну цінність та культурну, і були відомі в Тернополі. Не всі ці пам’ятки збереглись, до прикладу, парафіяльний костел".
Прикладом для створення цієї настільної гри стала гра "Доббл", розповів Михайло Моргун. За його словами, мета гри — ознайомити більше людей із містом та його історією.

"Ми почали шукати цікаві факти про Тернопіль, цікавих персонажів, які дотичні до Тернополя. До прикладу, Йозеф Перль був великим фундатором, зокрема, і фундатором тернопільської гімназії. Також багато хто не знає про найстарішу липу. Є особливі місця, як "Стара піцерія", або будівля, де була міська бійня на центральному ринку, вона досі існує, просто завішана всякими стелажами. Але це красива будівля і одна із найстаріших у Тернополі", — сказав Михайло.
Зображення у грі чергуються за певним алгоритмом, розповів Захар Дябло.

"На кожній з карт є вісім зображень і треба, щоб тільки одне з них збігалось із наступною картою. Це такий трохи математичний процес. Деяких зображень є дев’ять, деяких сім чи вісім. В сумі треба скласти 55 карт і тільки одне зображення з картою має співпадати".
Перший тираж гри вийшов у 10 примірниках, але розробники планують надрукувати більше наборів.
Ірина Терлюк, Наталія Бончук, Суспільне

