Пізнавальну екскурсію містом для гостей з різних куточків України, які пересуваються за допомогою крісел колісних, організував Чортківський туристично-інформаційний центр. До Чорткова гості завітали на запрошення радника міського голови з питань безбар’єрності Івана Космини. Захід організували у рамках національного тижня безбар’єрності.

- Учасники громадської організації Група Активної Реабілітації разом із представниками ТІЦу відвідали визначні локації міста: площу Ринок, торгові ряди, стару ратушу, домініканський костел, нову ратушу, собор верховних апостолів Петра і Павла, нову синагогу та парк Івана Франка, - розповіли у Чортківській міській раді. – Чортків – перша громада на Тернопільщині, яка активно працює над створенням безбар’єрного туристичного маршруту. Це важливий крок до відкритого, доступного туризму для кожного. Сьогоднішній захід став чудовою можливістю переконатися, що ідея безбар’єрності – це не лише концепція, а реальна потреба, яка змінює життя.

Втілюють у Чорткові й інші проекти безбар’єрності. Тут дбають не тільки про пониження тротуарів чи усунення водостічних лотків, а й працюють над тим, щоб кожен почувався комфортно.

- 20 травня в Україні відзначають День перекладачів жестової мови, - додають у Чортківській міськраді. – У системі безбар’єрності саме вони є незамінною ланкою. Завдяки їм люди з порушенням слуху отримують доступ до інформації, сервісів, новин, рішень, які формують наше сьогодення. І, що найголовніше, мають змогу самі бути почутими. Саме тому у співпраці з ГО «Освітня допомога» з Хмельницького ми переклали жестовою мовою 18 туристичних об’єктів Чорткова. Тепер люди з порушенням слуху можуть за допомогою смартфона відсканувати QR-код і дізнатися більше про історичні локації нашого міста.

Ольга Трач

Фото зі сторінки ЧМР у фейсбуці