Біля парку Національного відродження будують автомийку. Будівництво ведуть "з благословення міської ради". Там переконують - все законно. Утім, окремі тернополяни побоюються, що через споруду в разі аварії без водопостачання може залишитися цілий мікрорайон.
.
Про це пише "20 хвилин".
- Просто у парку Національного відродження, зі сторони вул. 15 Квітня, будують автомийку. А під нею проходять труби водогону, - обурюється тернополянин Петро. Через ту трубу, за його словами, здійснюють водопостачання всього масиву "Східний". - Хтось думає про людей? - Адже в разі аварії постраждають тисячі тернополян.
Претензії до роботи керівництва управління парків висловлюють й інші читачі. Тернополяни занепокоєні тим, що у парках зрізають дерева, забудовують відпочинкову зону комерційними об'єктами. Люди не вірять у законність цих дій.
- Хто таке дозволив? - обурюється інший читач. – Під ту забудову зрізали півсотні дерев. Як можна знищувати паркову зону? Де логіка? Хто дав згоду?
Пояснив ситуацію керівник КП “Об'єднання парків культури і відпочинку” Ігор Липка. Він запевнив, що його підприємство до зрізування дерев і будівництва автомийки стосунку не має.
- Територія, де будують автомийку, нам не належить, - каже він. – Про те, хто і що там робить, я розповідати не можу. Господарює там підприємство, що обслуговує дорогу неподалік парку.
В управлінні житлово-комунального господарства й екології та у відділі технічного нагляду міськради відмовилися розставити всі крапки на "і". Погодилися дати роз'яснення лише в управлінні з питань містобудування та архітектури. Там наголосили, що вказана територія належить місту, тому нею розпоряджається міськрада.
- Автомийку будують без будь-яких порушень, - запевняє заступник начальника відділу Олег Фостяк. – На це є всі дозволи. До того ж, власники автомийки вже купили 60 саджанців, які висадять замість зрізаних дерев.
Не варто хвилюватися і про водопровідну трубу, наголошує пан Фостяк. Адже на ділянці для автомийки встановили новітню закриту систему очищення води.
- Вода постійно циркулюватиме у системі. Там же проходитиме очищення, після чого нею митимуть ще не одну автівку, - продовжує чиновник. – За годину там можуть обслуговувати 60 машин.
Така новітня автомийка - не перша у Тернополі. Їх є вже п'ять. Розповідаючи про різні деталі роботи такого підприємства, у міськраді однак відмовилися назвати його власника. Мовляв, така інформація є конфіденційною.
- Коли депутати міськради голосували за документ, назву компанії вони знали. Але її керівники згодом попросили не афішувати назву мережі, - зазначили в управлінні.