Будівля філіалу Тернопільського національного економічного університету в Криму не захоплена і досі формально перебуває під юрисдикцією українського вузу. Навчання там, звісно, не проходить, але контроль над об’єктом здійснює ТНЕУ, повідомив ректор тернопільського вузу Андрій Крисоватий.
Що цікаво, останній український прапор у Криму, напевно, був спущений саме з кримського філіалу ТНЕУ. Сталося це 12 червня 2014 року, а весь Крим українську символіку почав знімати з березня 2014 року або й раніше.
Якщо будівля вузу у Форосі перебуває під контролем ТНЕУ, то вузівський оздоровчий санаторій у Саках (Крим) захоплений окупантами. За словами ректора, вуз щодо захисту майнових прав на санаторій пішов за стандартною процедурою - через Міністерство юстиції України. Юристи десь недопрацювали, і нині маємо ситуацію, що приміщення санаторію у ТНЕУ забрали.
Має проблеми тернопільський вуз і зі своїм філіалом у Єревані (Вірменія), де навчаються 654 студенти та працюють 82 вірмени.
– У Єревані ми знаходимось 12 років і жодного року проблем не було, але за останніх два місяці Вірменське міністерство освіти подало на наш філіал два позови. Він функціонує за українським законодавством, тому, звісно, що воно не може відповідати вірменському. Дивно, що виникла така ситуація, адже, до прикладу, в Греції працює ще один наш філіал, у якому ми теж видаємо українські дипломи. Виявляється, в країні ЄС у нас проблем немає, а в країні СНД вони мають місце. Нещодавно мав розмову з заступником Міністра освіти України і ми домовилися, як вирішити проблему нестиковки правової бази. Переконаний, випускники Єреванського навчально-наукового інституту ТНЕУ отримають українські дипломи, не дивлячись на те, що є перепони Вірменського міністерства освіти, – заявив ректор ТНЕУ.
На думку Андрія Крисоватого, конфлікт у Єревані виник не так на освітянському ґрунті, як на політичному, адже Вірменія в російсько-українському конфлікті підтримує саме Росію.
Віталій Попович, Номер один