Частина громадських організацій, які утворилися під час Майдану та після нього, об’єдналися разом для координації зусиль. Новоутворена структура називається Об’єднання заради громади «Ядро».
Наразі до неї входять сім організацій: «Самооборона Майдану Тернопільщини», ГО «Автомайдан Тернопіль», ГО «Майдан Тернопіль», «Рада бізнесу Тернопілля», ГО «Тернопільські підсумки», Громадський люстраційний комітет, Тернопільська правозахисна група. До об’єднання увійшли організації, які є аполітичними, та які можуть показати реальні результати своєї роботи.
Наразі «Ядро» працює за кількома напрямками, та об’єднавчою справою для всіх організацій є викорінення корупції. За ініціативи та участі об’єднання уже почали формувати Громадську раду при УМВС. У їхніх планах також створити Громадські ради при прокуратурі та податковій, здійснювати громадський контроль за роботою ДАІ, контролювати вибори суддів.
Кожна із семи організацій уже може прозвітувати про виконану роботу. Наприклад, учасники ГО «Автомайдан Тернопіль», контролюють законність дій державтоінспекторів, чергуючи разом з ними в нічний час. Чимало зробили за останній місяць й представники ГО «Тернопільські підсумки».
- Ми допомогли українському флоту – збирали кошти на телефонні дзвінки офіцерам та на систему спецзв’язку, - розповів Тарас Білан, представник ГО «Тернопільські підсумки». – Кошти ми збирали разом з «Радою бізнесу Тернопілля» та іншими організаціями. Є відповідний звіт, який військова прокуратура перевірила. Зловживань нею не виявлено, документи будуть передані у військовий комісаріат. Наша організація також боролася за повернення землі у селі Петриків дитячій школі-інтернату. Відповідні документи були підписані Марією Чашкою, коли вона перебувала на посаді начальника управління соціальної політики міськради. Прокуратурою Тернопільського району землю повернули власникам – школі –інтернату. Але замість того, щоб притягнути Марію Чашку до відповідальності, її з начальника управління міської ради, зробили керівником апарату ТОДА. Землю ми повернули, а по факту відповідальності чиновника, який підписав ці документи, ми працюємо. Зараз піде звернення в генпрокуратуру, тому що обласний рівень ми вже вичерпали, і будемо чекати відповіді. Триває робота також в освітній галузі. Є ряд серйозних зловживань по міській раді. Одне з них – це прийняття на посаду одного з навчальних закладів людини, яка немає жодних відповідних документів. Як може навчати дітей, очолювати колектив особа, яка немає елементарних знань у цій сфері? Документи щодо цього уже подані в міліцію.
Усі учасники «Ядра» зазначають, що об’єднання пішло їм тільки на користь. До цього часу вони також співпрацювали у вирішенні тих чи інших проблем. Але тепер їхні дії стали чіткішими, кожна з організацій відповідає за певний блок питань, і всі інші чітко знають хто що робить і хто за що відповідає.
Ольга Трач
Фото автора