Одіозний депутат-регіонал Василь Лукін побачив недоробки у виконанні програми економічного розвитку Тернополя.
Економіка Тернополя у 2011 році показала позитивні результати. Зокрема, збільшився обсяг реалізованої продукції. Надходження до бюджету від промислових підприємств становили 56,8 мільйонів гривень. А це на 11% більше, ніж у 2010. Загалом у місті прибутково працювало 59 підприємств. Збільшився і обсяг наданих послуг. У Тернополі було відкрито нових 29 закладів торгівлі і 4 закладb ресторанного господарства. За підсумками минулого року обсяг реалізованих послуг зріс на 11% і склав 1 мільйон 229 тисяч гривень. В середньому один мешканець міста отримав послуг на 3 тисячі 872 гривні. Про це на сесії міської ради під час звіту про виконання програми економічного та соціального розвитку міста на 2011 рік проінформувала виконуюча обов’язки начальника управління економіки Тетяна Корчак.
Не дивлячись на той факт, що інвестиційний клімат в цілому залишається несприятливим, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій внесених до міста на 1 січня цього року склав 24 мільйона доларів США. Це на 7% більше, ніж на початок минулого року. В розрахунку на одну особу іноземні інвестиції становлять 111 доларів. У Тернопіль надійшли інвестиції з 29 країн світу. У 2011 році – була 21 країна.
– До основних країн, звідки надходять інвестиції, входять Польща, Естонія, Бельгія і Німеччина, – повідомила Тетяна Корчак.
Незважаючи на складну ситуацію, за словами чиновниці, торік потішила будівельна галузь. Загалом було здано будинків площею 132 тисячі квадратних метрів, що на 32% більше, ніж у 2010. Будівельними організаціями виконано будівельних робіт на суму 462 мільйони гривень.
Також відмічений у Тернополі ріст середньомісячної зарплати. У минулому році цей показник становив 2048 гривень, що наполовину більше, ніж загалом по області. У минулому році середня заробітна плата на Тернопільщині склала 1004 гривні. У той же час середньомісячна зарплата по Україні в 2011 році становила 2633 гривні.
У минулому році також вдалося зменшити і заборгованість по заробітній платі. З понад 2 мільйонів 600 тисяч гривень на сьогоднішній день борг становить тільки 547 тисяч гривень.
– Допомогло те, що засідали комісії, викликалися керівники підприємств і всі перевірки були направлені в контролюючі органи, – вважає Тетяна Корчак.
Заходи 70 програм, які є складовими програми економічного та соціального розвитку міста на 2011 рік були профінансовані на 91%.
Свої зауваження до програми висловив тільки депутат міської ради Василь Лукін. Регіонал припустив, що не усе вдалося виконати саме через малий досвід чиновників. Оскільки це перша програма розвитку, яку готувала нинішня каденція міськради. Тому депутат запропонував свій аналіз звіту, який мав би допомогти працівникам управлінь і відділів у майбутньому уникнути певних недоробок у своїй роботі. Зокрема, у веденні інвестиційної політики.
– Коли йдеться про інвестиції, то ми повинні розуміти, що не всі кошти, що залучаються в економіку, є інвестицією. Ті кошти, які інвестор хоче вкласти в економіку регіону реєструють у встановленому порядку. Участь у цьому бере управління зовнішніх зносин Тернопільської ОДА і після цього ці гроші можна вважати інвестиціями. Я маю сумнів, що гроші, котрі тернополяни заробляють за кордоном, а потім вкладають, наприклад, у будівельну галузь, як вказано у звіті, мешканці реєструють як інвестиції, – навів аргументи регіонал.
Щоб виправити ситуацію, Василь Лукін запропонував свою особисту допомогу в налагодженні контактів із управлінням зовнішніх зносин Тернопільської ОДА. Тоді, вважає він, міським службовцям потрібно буде лише правильно зібрати, опрацювати і використати відповідну інформацію.
Окремої уваги депутата заслужила туристична галузь.
– У цьому розділі недостатньо відображена інформація про зроблену роботу, кількість залучених туристів та інвестицій у галузь чи туристичну інфраструктуру. Потрібно відобразити інформацію про саме місто Тернопіль, як центр туризму для всього регіону. Подорожуючі можуть обрати обласний центр, як туристичну базу, і здійснювати поїздки у радіусі до 200 кілометрів, що абсолютно прийнятно для подорожей автомобілем. Я хотів би у звіті побачити, що зроблено, щоб турист, який обрав Тернопільщину, міг комфортно себе почувати саме в обласному центрі, отримати весь спектр необхідних послуг і консультацій, – зауважив народний обранець.
Насамкінець Василь Лукін висловив сподівання, що сказане ним, не залишиться поза увагою управління економіки та інших управлінь та відділів, які виправлять згадані недоробки у своїй подальшій роботі. Така критика в стилі Ореста Муца - ні про що, лише додала балів об'єкту критики.
У свою чергу міський голова Сергій Надал із саркастичними нотками у голосі подякував депутату за ґрунтовні пропозиції. Звіт про виконання програми економічного та соціального розвитку міста Тернополя на 2011 рік взяли до відома.