Російські фахівці запевняють, що те, що відбувається на японській станції, не «Чорнобиль» і не призведе до таких же катастрофічних наслідків.
Як заявив перший заступник директора Курчатовського інституту Ярослав Штромбах, все, що відбувається на АЕС в Японії, пов'язано з розігрівом реактора через повну втрату електропостачання та зниження рівня води в охолоджувальних контурах. Це більше схоже на аварію на Три-Майл-Айленд у США. Вона сталася в березні 1979 року, на тій станції використовувалися водо-водяні реактори, першопричиною аварії тоді стали проблеми в системі охолодження реактора, ядерне паливо частково розплавилося, але не пропалило корпус реактора, реактивні речовини залишились всередині, повідомляє Первый канал.
Фахівці вважають, що і тепер в Японії масованого радіоактивного викиду чекати не слід. Тим не менш, в країні йде масова евакуація населення, що проживає поблизу АЕС Фукусіма.
Натомість американські експерти прогнозують «чорнобильський» сценарій розвитку подій на Фукусіма. Едвін Лиман, науковий співробітник (США): «Ситуація вкрай небезпечна. Станція працює на аварійних системах подачі електроенергії, тобто, по суті, на акумуляторах, вони вже не в змозі охолоджувати три з шести реакторів і найближчим часом повністю вироблять свій ресурс. Якщо не вдасться знизити температуру в реакторах, то в гіршому випадку події будуть розвиватися за чорнобильським сценарієм».