Науковець Олег Чабан у своєму проєкті на телебаченні заявив, що сімейне щастя не залежить від чоловіків. Вони, мовляв, ніяк не впливають на своїх дружин.
Про це доктор медичних наук і професор Національного медичного університету імені Богомольця розповів в етері "Сніданку з 1+1" у четвер, 16 січня, пише видання Тернополяни.
Чабан вважає, що щастя є більш важливим для жінок, аніж для їхніх партнерів, і називає це "аксіомою щастя".
Професор заперечив думку ведучої, що емоційність людини залежить від психотипу чи характеру. За словами Чабана – жінки завжди більш емоційні, "навіть якщо це приховано і контрольовано", адже мають більше дзеркальних нейронів.
"Якщо жінка захоче – щастя буде в обох", – переконує науковець.
Заради щастя він закликає "щось робити таке, щоб не провокувати, вирулювати", проте все ж нагадує, що не виправдовує цим чоловіків.
Щоб довести більшу важливість щастя для жінок, психіатр навів статистику з нібито узагальненими даними кількох країн. Авторів досліджень Чабан не назвав, однак запевнив, що користується "науковими даними".
"Отже, або не створюй [сім’ю], і тоді ти щаслива у 25% [випадків], або, якщо [сім’я] вже створена, працюй на щастя своєї сім’ї", — вважає він.
Журналістка Дарія Озерна, яка також була експерткою у "Сніданку з 1+1", розкритикувала слова Чабана і заявила, що "дуже давно з огидою і здивуванням спостерігаю за паном Чабаном і його колегами".
Українська гендерна експертка і заступниця голови Центру "Жіночі перспективи" Марта Чумало назвала слова професора "дрімучими гендерними стереотипами".
"Не маю досліджень, але мій досвід роботи з постраждалими від насильства показує: як тільки чоловік перестає бути кривдником і намагається поводитися по-людськи — відразу уся сім'я почуває себе значно щасливішою. шкода, що це так рідко трапляється...", — додала вона.
До слова, Олег Чабан народився 5 квітня 1955 року на Тернопільщині, закінчив Тернопільський державний медичний інститут (1978, нині Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського, МОЗ України).
Від 1980 — у Тернополі: інспектор міського відділу охорони здоров'я; психолог, заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласної клінічної психоневрологічної лікарні, головний психотерапевт обласного відділу охорони здоров'я (1980—1999). 1999—2002 — завідувач кафедри психіатрії з курсом основ психології та медичної психології ТДМУ.