Якщо ви хочете зареєструвати власний сайт, то маєте підготуватися до вирішення низки завдань. Це і розробка його спрямованості, і розв'язання питань зі зберігання файлів (хостинг), і вигадування назви ресурсу.

З останнім питанням також пов'язано вивчення термінів доменного імені, піддомену та самого сайту. Також важливо купити домен, який легко запам'ятається користувачами. Але давайте про все по черзі.

Визначення сайту, домену та піддомену

Давайте одразу визначимося з трьома основними поняттями:

●     сайт – це одна або кілька сторінок в інтернеті, які об'єднані загальною тематикою, спрямованістю та назвою;

●     домен – це ім'я інтернет-ресурсу, яке також називається адресою та складається з кількох частин (рівнів);

●     піддомен – доменне ім'я третього рівня, яке використовується для присвоєння унікального імені певної частини майданчика (блогу, технічну підтримку та ін.).

Третій рівень не обов'язковий, тоді як перші два забезпечують впізнаваність та SEO-просування ресурсу. Першим називають символи праворуч від крапки. Це можуть бути українські, міжнародні чи тематичні доменні зони. Другий – унікальна назва, яку часто називають ім'ям майданчика. Якщо взяти відомий ресурс youtube.com, com буде доменом першого рівня, а youtube – доменним ім'ям другого рівня.

Як вибрати домен

При виборі зони першого рівня важливо визначитися з охопленням майданчика. Звичайно, оптимальним варіантом виглядає міжнародна зона з короткою назвою, що запам'ятовується, проте для невеликих вебсайтів регіонального значення підійде і внутрішній домен. Також ви можете вибрати тематичну зону (store, tech, promo, casino), яка скаже про спрямованість ресурсу.

Не менш важливим моментом буде придумати назву другого рівня. Рекомендується вибрати коротке ім'я, що запам'ятовується, яке відразу скаже про ваш сайт. Це може бути назва компанії, ваше прізвище, напрямок діяльності та багато іншого.

Слід зазначити, що домени першого рівня здаються в оренду власникам сайтів. Від їхньої популярності залежить просування ресурсу. Також слід перевірити, чи не зайняте ім'я другого рівня. Зробити це можна на сайті компанії Qhost. Вона надає послуги реєстрації доменних імен для різних зон і забезпечує безпечне зберігання файлів (хостинг). Проконсультуйтеся у фахівців компанії, які допоможуть вибрати відповідний домен та нададуть детальну інформацію про тарифи на послуги.