Нагадаємо, незабаром на базі дитячої бібліотеки на вулиці Франка буде створено бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля». Ця ідея  належить начальнику управління культури і мистецтв Олександру Смику. Щоправда скільки часу і скільки коштів необхідно на втілення цього задуму у життя навіть ініціаторам назвати важко. Але охочим «примазатися» до цього проекту Олександр Смик обіцяє дати потужну відсіч.

.

– Я вам скажу відверто про наших меценатів, хай вони не ображаються. Але за тих півроку, що я працюю на посаді начальника управління культури, я таких людей, як меценат тире патріот, не знаю. Тобто, це є декларація, це є брехня і це є блеф. І якщо ви хочете побачити, що є меценат-патріот, то таких в Тернополі я не бачу. Можливо мені потрібно купити окуляри. Ми оголошували народну будову «Українського дому «Перемога» і  щось я не бачу тих народних пожертв і внесків бізнесменів у це. Буде слава – будуть люди. А от примазатися не дамо, дьогтем обмастимо, але не дамо. Треба їх сьогодні вчити. Брехня має бути названа брехнею. Має бути абсолютно жорстока система по відсіюванню тих людей – блюдолизів, які кажуть, що вони патріоти. Або ти патріот і робиш свою патріотичну справу, або взагалі не робиш нічого, – відрізав Олександр Смик.

На думку головного у місті по культурі, створити комплекс, який вміщатиме у собі літературну сцену, сцену для моновистав, музейну експозицію, а згодом і літературне кафе, вдасться за рахунок «тихих добровільних пожертв, як завжди».