
.
У Тернополі відбулось третє щорічне нагородження лауреатів обласної премії в галузі культури. Цю престижну відзнаку отримують за найвидатніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.
.
Як розповів заступник голови обласної ради Олег Боберський, цьогоріч номінацій та переможців стало ще більше.
– Цього року ми розширили нагороди в галузі культури до 11 номінацій. Премії фактично охоплюють усі напрямки. Мова йде і про галузі архітектури, образотворчого мистецтва, краєзнавства, фольклористики. Є дві премії в галузі літератури: одна стосується дорослої література і друга – спеціальна для юнацтва, – зазначив Олег Боберський.
За свої творчі доробки кращі мистецькі діячі області отримали премії у розмірі семи тисяч гривень. Одним з лауреатів премії у номінації «Етнографія і музейна справа – імені Володимира Гнатюка» став начальник управління культури міської ради Олександр Смик як автор музею фотосвітлин Генріха Германовича та садиби скульптур «Територія вільних муз».
– Я вважаю, що є перемоги тимчасові, а є перемоги до яких йдеш. В даному випадку це результат шести років роботи, десятків пленерів. Хоча вибрана особа тільки одна – але над цим працювало багато людей: і адміністратори, і скульптори, і художники, і ті люди, які долучались до цього. Не можна сказати, що це премія Смика за створення цього «Саду скульптур» або першого і поки єдиного будинку творчості, який є на Україні, – вважає домінант.
До речі, отриману премію Олександр Смик планує витратити на відпочинок.
А ось інша лауреатка обласної премії в галузі культури Ірина Дем’янова гроші скерує на творчість. Жінка перемогла у номінації «Краєзнавство – імені Петра Медведика».
– Я гадаю, що на другу частину книжки «Комарики-дзюбрики», присвяченій творчій еліті Тернопілля – таким своєрідним портретам наших краян. Це буде така маленька своєрідна енциклопедія, адже ми, на жаль, дуже мало знаємо один одного. А я хочу показати, як нас багато є, і яка наша земля багата на творчих людей, – поділилась планами переможниця.
Додамо, що премію Ірина Дем’янова разом із іншими авторами Геннадієм Яворським, Михайлом Ониськівим, Ганною Івахів та Ігорем Дудою отримала за створення «Тернопільського Енциклопедичного Словника». До слова, цьому чотиритомному виданню немає аналогів в Україні.
Іншими переможцями обласної премії в галузі культури стали:
У номінації «Література – імені Богдана Лепкого» – Ярославу Павуляку, автору збірки «Дороги додому».
У номінації «Твір для дітей та юнацтва – імені Іванни Блажкевич» – Олегу Герману, автору казки-гри «Сто потайних дверей, або Пригоди джури Михайлика», «Хресне сходження».
У номінації «Театральне мистецтво – імені Леся Курбаса» – народній артистці України Любові Ізотовій, автору і виконавиці пісенно-сценічного створення образу Соломії Крушельницької.
У номінації «Музичне мистецтво – імені Соломії Крушельницької» – Ярославу Злонкевичу, автору збірника пісень «На крилах надії».
У номінації «Публіцистика – імені Ярослава Стецька» – Богдану Мельничуку, Віктору Уніяту – авторам книг «Симон Петлюра і Тернопільщина», «Великий українець з Тернопілля. Я.Стецько: життєвий шлях провідника ОУН», «Вірна дочка України. Я.Стецько: життєпис у боротьбі».
У номінації «Журналістика – імені Володимира Здоровеги» – Василю Тракалу, Володимиру Мельничуку, Марії Іжук, Михайлу Терпаку – авторам видання «Береги свободи слова. Історія сучасної Бучаччини в репортажах, інтерв’ю, статтях».
У номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво – імені Ярослави Музики» – Ярославу Кравченку, автору книги «Школа Михайла Бойчука. 37 імен».
У номінації «Образотворче мистецтво – імені Михайла Бойчука» – Дмитру Пилип’яку, автору скульптури «Пам’ятник жертвам голодомору 1932-1933 років».
У номінації «Архітектура – імені Георгія Пінзеля» – Богдану Гром’яку, автору архітектурного проекту «Квартал зблокованих котеджів».