Як свідчать дані опитування проведеного соціологічною групою "Рейтинг", якби вибори до Верховної Ради відбулися у грудні 2015 року, до неї б потрапили 5-6 партій. Це Блок Петра Порошенка "Солідарність - 16,5%, Батьківщина - 12,3%, Опозиційний блок - 12,2%, Самопоміч - 12,2%, РПЛ - 7,9%, Свобода - 7,8% та УКРОП - 5,1%.
Якщо вибори до парламенту таки відбудуться, чимало тернопільських політиків позбудуться мандатів, а інші навпаки - мають шанс здобути. Порівняно з виборами 2014 року у політичних симпатіях українців сталися значні зміни. Так, партію Арсенія Яценюка "Народний фронт" готові підтримати менше 1% виборців! Це означає, що у Романа Заставного та інших "фронтовиків" Тернопільщини нульові шанси знову здобути мандат. Щоб змагатися на виборах їм критично потрібно попрацювати ліктями, щоб пробитися у списки
Непогані шанси ускочити у насиджене за 10 років крісло у Василя Деревляного. Політична пенсія в президії облради явно не влаштовує вірного соратника Юлії Тимошенко. Крім нього у місцевій Батьківщині не залишилося жодного яскравого політика. Зате від Львівщини до Верховної Ради запросять балотуватися екс-тернополянина Михайла Цимбалюка. Можливо й про сина Віталія не забудуть.
Непогані шанси зайняти місце у прохідній частині списку радикалів Ляшка у голови тернопільської фракції у облраді Богдана Яциковського. Цей активний діяч, не зважаючи на молодий вік встиг і в партії Регіонів побувати, і вчасно з неї вийти та усунути від справ іншого "радикала" Сергія Тарашевського.
У випадку перевиборів до парламенту знову потрапить кілька свободівців з Тернопільщини. Головний претендент - діючий нардеп Михайло Головко. Мабуть, не забудуть ображеного посадами Олега Сиротюка та когось з "бойових" свободівців, наприклад Володимира Стаюру.
Від інших партій - Опоблоку та УКРОП тернополяни зайти до ВР шансів не мають.