Шоста черга часткової мобілізація, яка стартувала 19 червня, в Тернопільській області виконана тільки на вісім відсотків. Порівняно з іншими областями, це, за словами полковника Володимира Катинського, обласного військового комісара, дуже низький показник.

Не виконує поставлене завдання по цій черзі мобілізації і Тернопіль. Через що працівники міського військкомату змушені вдаватися до непопулярних методів. Йдеться насамперед про вручення повісток у торгово-розважальних центрах, на підприємствах. Наприклад, ситуацію з оповіщенням в ТРЦ «Подоляни» Володимир Катинський прокоментував так:

- Не знаю, що саме було в «Подолянах», але зараз йде мобілізація, яку на сьогодні органи місцевого самоврядування належним чином не виконують. Тому військові комісари спільно з працівниками міліції проводять оповіщення військовозобов’язаних для уточнення особистих даних. Це може проводитись у будь-якому місці, вкотре наголошую, ніде не вказано де мають вручати повістки.  Скільки було вручено повісток у «Подолянах» не готовий сказати. Можна і без повісток здійснювати оповіщення, можна на підприємство надсилати мобілізаційні листи, можна це робити по телефону. Просто патріотизм не в тому, вручили повістку чи ні. Люди після оголошення мобілізації зобов’язані прибути у військовий комісаріат,  а у нас чекають диванні патріоти, коли їм повістки вручать.

В той же час посадовець зазначив, що здійснювати оповіщення у нічних клубах працівники військкомату не можуть і не мають для цього підстав.

- Раніше я пропонував проводити оповіщення у нічних розважальних закладах, – каже Володимир Катинський. – Але ці рейди мають проводитися спільно з правоохоронними органами, і вони частково проводяться. Але щоб «накрити» якийсь розважальний центр це треба туди масу людей підігнати, приблизно таку ж кількість, яка є в розважальному центрі, щоб перекрити і заблокувати, і потім перевірку зробити. Зрозумійте, що це зразу піде в ЗМІ, що це штучне замовлення про закриття закладу і таке інше. Поки що, на жаль, ми не можемо і не має підстави таке робити.

Володимир Катинський також повідомив, що від початку часткової мобілізації, тобто із 20 січня 2015 року, більше 30 тисяч осіб перебувають у розшуку у зв’язку із ухиленням від мобілізації. І тільки декільком сотням з них вручили повістки. Окрім того, більше 200 голів сільрад були притягнуті до адміністративної відповідальності, і вже притягуються по другому разу за те, що не здійснюють оповіщення військовозобов’язаних. Адміністративна відповідальність  – це штраф від 510 до 1700 гривень, а за другий раз – від 1700 до 5000 гривень.

Ольга Трач

Фото автора