Сьогодні долар в Україні, в середньому, коштує 8 гривень 15 копійок, тоді як продати його можна за 8,11. Проте середньорічний курс гривні, закладений в держбюджеті, у 2013 році передбачає коливання національної валюти до 8 гривень 40 копійок. Такий сценарій вітчизняні фахівці вважають найбільш вірогідним. У той час як експерти зі Світового банку прогнозують знецінення гривні до 8,70.
«В основі динаміки валютного курсу десь на 50% займають економічні чинники, тобто це стан зовнішнього боргу. На жаль, в країні така тенденція, що він постійно зростає. Це структура платіжного балансу, співвідношення експорту, імпорту, інші макроекономічні показники, ВВП, стан державного бюджету. Не менш, ніж 50% - це психологічний чинник», - розповідає доцент кафедри банківського менеджменту та обліку Тернопільського національного економічного університету Василь Ткачук.
Продавати долар, коли він росте і купувати, коли падає, тернополянам рекомендують фахівці. Адже зміцнити гривню і поповнити золотовалютні резерви України допоможе вливання іноземної валюти в економіку держави. Кандидат економічних наук, доцент кафедри банківського менеджменту та обліку Тернопільського національного економічного університету Василь Ткачук зазначив, врегулювати економічну ситуацію держави допоможе і кредит Міжнародного валютного фонду, якщо його нададуть після завершення теперішнього візиту представників МВФ в Україну.
«На сьогодні кредити Міжнародного валютного фонду – це найбільш доступний, найбільш дешевий ресурс поповнення золотовалютних резервів. Процентна ставка за такими кредитами є практично найнижчою», - зазначає Василь Ткачук.
Обмеження розрахунків іноземною валютою в економічних сферах країни, а також посилений контроль Національного банку над внутрішнім валютним ринком сприятиме підвищенню добробуту держави, переконані експерти.
«Для чого нам тоді накопичувати іноземну валюту, якщо ми нею розраховуватись не будемо? В будь-якій державі, яка поважає себе і свою валюту, всі розрахунки в середині держави проводяться виключно в національній валюті», - каже пан Ткачук.
[youtube1]tK4M8B0Y9Jw[/youtube1]