Служба зайнятості реалізує урядовий проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки. Таке навчання оплатить Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а роботодавці нададуть місце для проходження практики та мають працевлаштувати жінок після його закінчення.

Всього в Україні за сприяння служби зайнятості 523 жінки вже навчаються умовно «чоловічим» професіям. З них на Тернопільщині, як повідомили в обласному центрі зайнятості – 16. 9 жінок опановують професію тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, 5 жінок навчаються за професією верстатника деревообробних верстатів, а ще дві – на оператора верстата з програмним керуванням. Уже є бажаючі навчатися на оператора котельні.

Загалом програма дозволяє українкам безоплатно освоїти 31 професію та працевлаштуватись у затребуваних сферах, де вони раніше були менш представлені. А бізнес отримає можливість підготувати для себе необхідних фахівців, нестачу яких він зараз гостро відчуває.

Відтепер кожна жінка зможе опанувати такі професії, як водій автотранспортних засобів, водій тролейбуса, водій навантажувача, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобілів, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, оператор котельні, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, токар, фрезерувальник, машиніст крана, слюсар-ремонтник, столяр, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, оператор верстатів з програмним керуванням та інші.

Як взяти участь у програмі?

Роботодавець може подати заявку на участь у проєкті як онлайн, так і офлайн.

– Онлайн-заявка надсилається автоматично до центру зайнятості через офіційний портал. Після опрацювання, фахівець служби зв’яжеться з роботодавцем для уточнення деталей.

– Офлайн-звернення можливе у будь-якому найближчому центрі зайнятості, де можна отримати консультацію та оформити заявку безпосередньо. Навчання здобувачів освіти відбувається за очною, дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднання.

При цьому строк професійної підготовки чи перепідготовки не перевищує 10 місяців.

Служба зайнятості покриває вартість навчання до 30 280 грн, решту можуть оплатити роботодавець чи учасниця.

Після завершення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка про присвоєння робітничої професії та працевлаштовуються за набутою професією.