У 79 закладах загальної середньої освіти області у новому навчальному році працюватимуть інспектори Служби освітньої безпеки. Перші 27 інспекторів відібрали із числа діючих поліцейських Головного управління Національної поліції та Управління патрульної поліції.
- В умовах воєнного стану формування безпечного освітнього середовища - один із пріоритетних напрямків діяльності Національної поліції України, - розповів під час брифінгу у ТОВА Максим Гуменюк, старший лейтенант поліції, начальник сектору організації служби освітньої безпеки Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.
– Саме для цього у структурі Нацполіції створено «Службу освітньої безпеки». Інспектори Служби освітньої безпеки працюватимуть у 79 закладах загальної середньої освіти. З них: 25 шкіл розташовані на території Тернополя та обслуговуються інспекторами патрульної поліції, інші 54 - в межах області та обслуговуються інспекторами територіальних підрозділів СОБ ГУНП у Тернопільській області. З них 18 закладів у Тернопільському районі, 22 заклади у Чортківському та 14 у Кременецькому районі.
Інспектори, яких обрали з-поміж чинних поліцейських, пройшли ретельну перевірку, завершили успішно навчання та здобули необхідні навички для виконання своїх службових обов’язків у школах. З 19 серпня вони розпочали нести службу у закладах освіти. Як відзначив Максим Гуменюк, за результатами конкурсного відбору у ГУНП з цивільних осіб було відібрано 22 кандидати на службу у поліцію до підрозділів СОБ, які вже направлені на професійну підготовку. До кінця року інспектори служби будуть нести службу в усіх 79 закладах освіти. Варто зазначити, що 75% інспекторів СОБ - це жінки, а інші 25% - чоловіки віком до 23 років.
- Інспектори служби освітньої безпеки працюватимуть у школах повний робочий день та виконуватимуть три основні функції, - додав Ігор Ракочий, капітан поліції, начальник відділу «Служба освітньої безпеки» управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції. - Правоохоронну - вони слідкуватимуть за безпекою всіх учасників освітнього процесу, контролюватимуть пропускний режим, здійснюватимуть комунікацію з екстреними службами, особисто реагуватимуть на правопорушення, припинятимуть їх та затримуватимуть порушників. Просвітницьку - інспектори проводитимуть інтерактивні заняття, уроки, бесіди, тренінги на різну тематику, в тому числі щодо запобігання вживання алкоголю, тютюнових виробів та наркотиків, попередження булінгу, кібергігієни, відвідуватимуть батьківські збори. Наставницьку – формуватимуть позитивний прикладу для наслідування: в певні моменти вони зможуть показати або підказати як правильно діяти в тій чи іншій ситуації.
Ігор Ракочий зауважив, що офіцер Служби освітньої безпеки – це не охоронець, а спеціаліст, який взаємодіє зі здобувачами освіти та учасниками освітнього процесу для створення безпечного середовища.
Ольга Трач
Поліс
Статті
четвер, 26 грудня 2024
середа, 25 грудня 2024
вівторок, 24 грудня 2024
понеділок, 23 грудня 2024