Протягом останніх століть папський престол традиційно займали літні кардинали – з огляду на досвід, авторитет і передбачувану "тимчасовість" понтифікату. Але приклади Пія IX, обраного у 54 роки, та Івана Павла II, якому на момент обрання було 58, засвідчили, що церква іноді обирає молодість і зміни.

Після смерті Папи Франциска у церковних колах актуальним стало питання потенційних наступників. Серед них – український єпископ Микола Бичок, один із наймолодших кардиналів сучасності. Деталі розповів Деніел Б. Галлахер, викладач літератури та філософії в коледжі Ральстон, що обіймав посаду секретаря у Бенедикта XVI та Франциска у Ватикані, інформує Оглядач з посиланням на видання CrisisMagazine.

Хто такий Микола Бичок

Миколі Бичку лише 45 років. Уродженець Тернополя, він виріс у середовищі, де греко-католицька ідентичність поєднувалася з радянським тиском. Своє покликання він знайшов серед редемптористів – католицького чернечого ордену, заснованого 1732 року Альфонсом Ліґуорі.

З 2005 року Бичок ніс службу не лише в Україні, але й у США, що дало йому досвід міжкультурного служіння. У 2020 році Папа Франциск призначив його єпархом для українців-католиків у Мельбурні, Австралія. Минулого року він отримав кардинальський титул, що офіційно включає його до складу виборців наступного Папи.

Позиція Миколи Бичка

Діяльність Миколи Бичка вирізняється активною позицією щодо війни в Україні. В одній зі своїх останніх публічних промов у Сіднеї він чітко окреслив бачення миру: не як поступки чи капітуляції, а як справедливого завершення війни на основі правди.

"Ми, українці, як ніхто інший, прагнемо миру. Ми молимося за нього вже одинадцять років і віримо, що одного дня він буде відновлений. Але ми прагнемо не миру, який є капітуляцією перед злом чи компромісом зі скоєною несправедливістю, а миру, що ґрунтується на правді", – зазначив він у промові.

Бичок виступає не лише як духовний лідер, а й як речник української ідентичності в еміграції – його австралійська єпархія значною мірою складається з переселенців, які втекли від війни.

Поряд із ним – ще один молодий кандидат, італієць Джорджо Маренго, який очолює католицьку місію в Монголії. Обидва мають місіонерський досвід, проте Бичок ще й поєднує східну традицію з західною освітою і досвідом служіння у трьох континентах.

В історії були Папи значно молодшого віку – від 20-річного Бенедикта IX у XI столітті до Кароля Войтили, який змінював обличчя католицької церкви упродовж майже трьох десятиліть. Якщо церква сьогодні справді шукає нового імпульсу – молодість, поєднана з пастирським досвідом і глибокою вкоріненістю у вірі, може стати саме тим сигналом, якого чекають мільйони.