Значний резонанс викликало затримання в райцентрі на Тернопільщині трьох переатестованих поліцейських, які налагодили підпільну мережу з розливу та продажу "паленого" алкоголю.
Браві офіцери-правоохоронці не тільки розливали самогон у пляшки, а й підробляли акцизні марки та займалися оптовими поставками до магазинів та барів. Скоріш за все злочинна схема процвітала роками. Керівництво райвідділу поліції звісно нічого про це не знало і свою частку готівки в конверті не отримувало.
Фіскальна служба повідомила деталі афери за наслідками чисельних обшуків. "В рамках операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.204 та ч.1 ст.199 КК України податковою міліцією ГУ ДФС у Тернопільській області спільно із прокуратурою, СБУ та Нацполіцією встановлено трьох осіб, які постачали спирт виробникам фальсифікованих ЛГВ, повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.
Також встановлено, що виготовлення фальсифікату та друк підробних акцизних марок здійснювали родичі фігурантів за місцями свого проживання. Реалізовували його у т.ч. через торгові об’єкти, які також належать членам їх сімей.
Окрім того, правопорушники розповсюджували фальсифікат серед підприємців району. До протиправної діяльності щодо реалізації фальсифікованого алкоголю було залучено понад 40 суб’єктів господарської діяльності та інших фізичних осіб, які під тиском організаторів схеми були змушені продавати вказаний «товар».
Під час обшуків, проведених за місцями роботи та проживання правопорушників, виявлено та вилучено понад 1,2 тис. літрів спирту, майже 740 літрів фальсифікованих ЛГВ, 40 літрів фальсифікованого коньяку, ключі для закупорювання пляшок, корки, 290 етикеток та контретикеток, 992 підроблені марки акцизного податку, принтер, на якому здійснювався друк цих марок, 207 пачок тютюнових виробів, чорнові записи та 2 транспортні засоби (Mercedes Sprinter та Wolksvagen Т4), що належать учаснику злочинної групи та якими здійснювалось перевезення спирту та фальсифікату.
Загальна орієнтовна вартість вилучених цінностей становить понад 1 млн.грн.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводиться прокуратурою Тернопільській області.
Нагадаємо, раніше подробиці скандалу з виготовленням сурогату співробітниками Борщівського відділення поліції розповіли активісти ВО "Автомайдан".