Вже два роки триває будівництво двох новобудов на бульварі Куліша, між будинками №№ 4 та 8. До кінця 2013 року, згідно плану, мають бути завершені усі будівельні роботи.

Будує генпідрядник ПМП «Горизонт» на замовлення споживчого кооперативу “Оксія”.

Вчора, 4 вересня, генпідрядник розпочав роботи по відведенню дороги для автомобілів на кілька метрів вбік, адже вона була впритул до новобудови. Нова дорога мала би пролягати по прибудинковій території будинку №8. Це викликало обурення мешканців. Тому сьогодні, 5 вересня, чимало тернополян вийшли до будівельників, аби зашкодити їхній роботі.

- Ця площадка наша, і у нас її незаконно забирають, – каже пані Оксана, мешканка будинку №8 на бульварі Куліша.

Білий Володимир Антонович, директор ПП “СОВР”, яке обслуговує даний будинок, каже, що взагалі не розуміє, як могли без погодження розпочати будівельні роботи.

- Вчора о 7 годині вечора мені розповіли про цю ситуацію. І сьогодні зранку я прийшов і жахнувся від побаченого. Будівельники, які починають щось робити, мають погоджувати границі. А тут ніхто до нас не приходив. Я рахую, що це незаконний захват. Ми зараз готуємо документи в управління внутрішніх справ, щоб розібрались з цією ситуацією.

Прораб будівництва Л.С.Перцак не хотів давати коментарів для журналістів, лише сказав, що вони працюють згідно проекту і у нього є всі погодження. Зокрема, розповів, що на відведення вбік цієї дороги виділено 200 тисяч гривень.

Згодом прораб таки погодився показати, з чого все це почалося і чому переробляють дорогу. Він показав “Погляду” величезну калюжу, яка тут посеред дороги не висихає практично ніколи, особливо в період дощів. Пройти тією ділянкою дороги важко. Але щодня її “з горем пополам” оминає чимало тернополян, зокрема й діти, адже калюжа розмістилася прямісінько перед входом в дитсадок – між навчальним закладом та новобудовою:

- З тої калабані все начинається. Робимо це для того, щоб воду звідси відвести. Нас міська рада попросила зробити дорожнє покриття, щоб того тут не було. Інакше ми не можемо, бо там вище. Тут були проектанти, намалювали червоні лінії. Вода під гору не піде.

- Є таке поняття як перешкоджання виробничої діяльності. Вони нехай собі бастують, нехай, що хочуть роблять. Приїде міліція, прокуратура, позаписують. І все дуже просто робиться, – каже прораб.

Мешканці “тиснули” на прораба, але він відповів, що має дозвіл з міської ради.

Тернополяни обурюються, мовляв ще тролейбуси сюди пустіть. Жінки обіцяють з дітьми вийти, стати перед технікою і нікого не пускати.

Згодом, коли на місце скандалу приїхали журналісти з телеканалу ІНТБ, прораб відмовився давати будь-які коментарі та попросив усіх покинути територію будівництва.

Головний інженер ПП “Совр” Василь Вітушинський розповів про те, як захоплювали територію.

Згодом диреткор ПП “СОВР” Володимир Білик, зустрівся з прорабом, який обіцяв призупинити усі будівельні роботи до вирішення спірного питання:

- На даний час, я, як представник ЖЕКу, говорю про те, що получився самозахват землі. Ми контролюємо цю справу.

Юзя Мельник, Погляд