.

Порiвняно з минулим сезоном, вiдпочинок українцям коштуватиме дорожче щонайменше на 10 - 15%.

.

Статистичнi данi свiдчать, що лише один зi сорока українцiв омрiяну вiдпустку проводить за межами країни. У минулi роки улюбленими напрямками вiдпочинку наших громадян були Єгипет та Тунiс, цього ж року орiєнтири трохи змiнилися.  Про це пише "Експрес".

Усе менше наших спiввiтчизникiв прагне вiдвiдати цi нинi неспокiйнi країни. Натомiсть українцi освоюють новi маршрути.

- Так, вподобання українцiв змiнюються, - розповідає Володимир Царук, директор Центру турiнформацiї Нацiональної туристичної органiзацiї. - Поза конкуренцiєю залишається лише Туреччина. У 2010-му там вiдпочило 550 тисяч наших громадян, цього року прогнозуємо, що цю країну вiдвiдає 600 тисяч українцiв. Все-таки, з огляду на рiвень сервiсу, кiлькiсть готелiв та цiнову полiтику, вiдпочинок у Туреччинi поки що дуже привабливий.

- Тижневий вiдпочинок у чотиризiрковому турецькому готелi з системою all inclusive ( "все враховано") або навiть ultra all inclusive обiйдеться в 500 - 530 доларiв з особи, - додає Iнна Курило, начальник департаменту Української державної корпорацiї з iноземного туризму. - А якщо трапиться "гаряча путiвка", то й ще дешевше.

- Тури до Таїланду нинi недорогi завдяки тому, що готелi пропонують рiзнi акцiї, наприклад "14 ночей за цiною 10", - розказує Олена Бухно, член президiї Асоцiацiї лiдерiв турбiзнесу України, заступник директора турфiрми "САМ". - Або клiєнтам дають номер вищої категорiї за цiною стандарту.

Вiдпочивальники цього року активнiше цiкавляться акцiями "раннього бронювання ", коли можна заощадити немалi кошти. Такi акцiї проводять готелi - пропонують знижку до 20% вартостi, якщо плату внесено заздалегiдь. Та хоч би як зважено ставилися оператори до планування своїх сезонних обсягiв продажу, передбачити на 100% завантаження кожного рейсу або кожної програми неможливо. Звичайно, щось доведеться розпродувати за цiнами "last minutes" - тi ж "гарячi" пропозицiї зi значною знижкою.

- Якi ще закордоннi напрями популярнi серед українцiв?

В. Царук: - Цього року це передовсiм Iспанiя, новий напрямок, який невдовзi може стати масовим, якщо не буде проблем з вiзами. 10 - 12 регулярних чартерних рейсiв вiдлiтає щотижня з Києва до iспанських мiст. Плюс рейси з Донецька та Харкова. Себто чартернi рейси до цiєї країни пiсяд довгої перерви поновлено. Iспанськi курорти пропонують дуже гнучку цiнову полiтику. Тиждень вiдпочинку на iспанському узбережжi, наприклад, обiйдеться в 500 - 600 євро - включно з вартiстю авiаперельоту.

I. Курило: - Дуже великий попит на тури до Мальти. Там за сiм повних ночей з авiаперельотом та проживанням у готелях вiд трьох зiрок доведеться заплатити 400 - 500 євро на особу. Це дуже привабливi пропозицiї.

- Чи побiльшало тих, хто збирається на вiдпочинок до Грецiї?

В. Царук: - Думаю, за привабливiстю та масовiстю цей напрямок буде другим пiсля турецького у 2011 роцi.

I. Курило: - Бiльша частина пропозицiй вiдпочинку в Iспанiї - вiд 800 євро, бо перелiт туди дуже дорогий. Грецiя таки дешевша. Там можна тиждень добре вiдпочити й за 500 - 600 євро. Але i Мальта, i Грецiя, i Iспанiя - країни Шенгенської зони, тому потрiбна вiза. Як нам вiдомо, Мальта в наданнi вiз не вiдмовляє, а Грецiя та Iспанiя - вiдмовляють дуже мало. Тобто полiтика цих країн стала лояльнiшою.

- Уже три роки пiдряд Хорватiя на лiтнi мiсяцi скасовує для України вiзовий режим. Мабуть, тому там дедалi бiльше наших туристiв...

В. Царук: - Якщо брати до уваги цiнову полiтику, рiвень сервiсу, "якiсть" моря, то вiдпочинок у Хорватiї набагато кращий, нiж навiть на французьких та iспанських курортах. Тим бiльше що хорватськi готелi переходять на систему "все враховано". Але готелiв там не так багато, як у Туреччинi, чимало їх реконструюють, вони не мають власних пляжiв, а користуються мунiципальними. Це трохи вiдлякує українцiв. Але є данi, що на липень i серпень у Хорватiї та Чорногорiї мiсця на 90 - 100% заброньовано!

- Наскiльки зросла вартiсть вiдпочинку за кордоном, порiвняно з минулим сезоном?

В. Царук: - Мiнiмум на 10 - 15%. Подорожчали авiаперельоти, бо з червня зросла цiна пального. Також збiльшилася вартiсть харчування в готелях. Через нестабiльнiсть курсу євро дорожчають тури для наших громадян насамперед у країни, що входять до єврозони.

Йосиф Андрик, вiце-президент Асоцiацiї лiдерiв турбiзнесу України:

- Через лютневi подiї туристична галузь Єгипту зазнала збиткiв, наслiдки вiдчутнi й досi. За нашими оцiнками, попит на тури в Єгипет серед українцiв на 40% нижчий, нiж в аналогiчний перiод минулого року.

У той же час єгипетськi готельєри, щоб залучити туристiв, пропонують рiзнi акцiї i знижки: деякi готелi знизили цiни на проживання вдвiчi. У середньому ж вiдпочинок у Єгиптi подешевшав на 20% проти того ж перiоду минулого року. Вартiсть тижневого вiдпочинку в готелi категорiї 5 зiрок стартує вiд 480 $ з особи.

Евелiна Руснак, генеральний директор групи компанiй "Кандагар":

- Залишається тенденцiя до скорочення тривалостi турiв. Та якщо в 2009 роцi популярними були якнайдешевшi пропозицiї, то цього року бiльше туристiв хочуть вiдпочивати з комфортом, тому вибирають дорожчi готелi.

Щодо України, то вартiсть вiдпочинку у Криму i оздоровницях Захiдної України зросла проти минулорiчної на 10%. Середня вартiсть тижневого вiдпочинку для однiєї особи становить 2625 грн. (375 грн. на день). У неї входить проживання, триразове харчування плюс проїзд (400 грн.).

Леся ЯСИНЧУК, Експрес