Не дочекавшись завершення 9-го місяця повноважень та указу Порошенка про звільнення, голова Тернопільської ОДА самостійно подав у відставку.
Як прогнозував За Збручем, це сталося на наступний день після оприлюднення офіційних результатів виборів до ВРУ, на яких "Свобода" не подолала 5% бар'єр.
Таким чином, закінчилася майже 9-місячна владна епопея партії Тягнибока на Тернопіллі. Упродовж цього часу всі ключові посади у області не тільки належали "Свободі", а й більшість призначень навіть у силові структури здійснювалось за протекцією тягнибоківців.
Власне вузькопартійні успіхи у кадровій політиці - єдине чим може похвалитися команда Сиротюка. Однак й тут є чим дорікнути. Всіх "хоптянівців" йому не вдалося "люструвати". Продовжують працювати на своїх посадах "ленінець" Курницький та "регіонали" Боярський та Хома. У Сиротюка фактично підтримали призначення начальником міліції згодом люстрованого Василя Облєщука.
В інших галузях команді Сиротюка не має чим хвалитися. Попри гучні заяви високопосадовців їхня користь здебільшого менша за волонтерську активність громадського сектору. Наприклад, у підтримці армії. Також вийшов конфуз з свободівським батальйоном "Січ", на який вся виконавча вертикаль області збирала допомогу.
У господарських питаннях команда Сиротюка старалася все валити на попередників. Голова ОДА та його "шия" Леонід Бицюра оперували графіками та таблицями "застою" в попередні роки. Однак реальних змін та пропозицій на майбутнє за майже 9 місяців так і не сформували.
Тому за великим рахунком губернаторство Сиротюка можна порівняти з кількамісячним перебуванням на цій посаді іншого політичного знавця розмовного жанру - регіонала Ярослава Сухого. Але на відміну від затятого "українофоба" Сиротюку не має куди вертатися. Хіба що тішитися, що на пригрітій посаді залишиться його дружина, родичі та близькі на високих посадах в податковій та ОДА, а також раніше безробітні однопартійці, які за цей час встигли зробити карколомну кар'єру начальників департаментів та управлінь.