Продовжуємо серію публікацій про мажоритарні вибори на Тернопільщині. На черзі Північний або Волинський виборчий округ №164.
Фаворит: Володимир Клименко, самовисування
Старі комсомольські зв’язки, повна лояльність виконавчої влади і адмінресурсу та величезний бюджет кампанії роблять роблять голову правління «Укрінбанку» головним претендентом на перемогу в Північному окрузі. Клименко дуже важко «заходив» на округ, який чомусь вважав своєю вотчиною регіонал Орест Муц. Можна тільки здогадуватися скільки на це пішло зусиль, різних зусиль. На початок виборчої кампанії Муца майже витіснено з округу, адмінвертикаль зачищено від його людей, а сам Муц перейшов на тактику «окопної війни». Клименко натомість розвинув на окрузі кілька ініціатив, які можуть обернутися сторицею виборах. Зокрема, ряд благодійних проектів фонду «Галичина-Волинь» та знайшов шлях(через дружні стосунки з керівником Укравтодору) як вибити державні кошти на ремонт важливих доріг на окрузі. На фоні інших конкурентів це вигідно відрізняє Клименка від інших конкурентів, які пробують «здолати» виборця словом.
Конкуренти: Михайло Головко (ВО «Свобода»), має статус узгодженого кандидата з «Батьківщиною» Яценюка, Віталій Ломакович (УДАР)
Незважаючи на репутацію тернопільської частини Волині як своєрідного червоного пояса, у роки Незалежності тут поки що вигравали яскраво виражені політики з демтабору. Саме цей чинник підігріває та тішить амбіції Михайла Головка та Віталія Ломаковича.
На користь першого працює бренд узгодженого кандидата від опозиції та незважаючи на юний вік яскраве опозиційне минуле. Мінусів у Головка також не бракує – відсутність серйозного фінансового ресурсу, брак людського ресурсу через організаційну замкнутість «Свободи» та статус тернопільського міського політика.
У Ломаковича зеркально протилежні характеристики. Політиком його важко назвати, оскільки досі був пов’язаний з бізнесом, причому російського походження. Свого часу на Львівщині його вважали посередником у стосунках мера Львова з російським капіталом(очолював Банк Москви). Має фінансовий ресурс , але багата на прихильників партія Кличка не має на місцях людей, які б мали досвід та змогли відстояти здобутий результат.
Темні конячки: Орест Муц, самовисування, Володимир Гульовський, УНП
Муц за рік пройшов шлях від фаворита-«смотрящого» до «темної конячки». У нього забрали партію, витіснили з посад його людей, позбавили впливу на формування комісій. Але він бореться. І в цьому від нього найбільша небезпека. Від мережевих методів роботи, які передбачають стимулювання вибору, він не відмовився і його результат не в змозі вирахувати жодна соціологія. Крім того, Муц згадав минуле і запустив проти фаворита перегонів жорстку публічну кампанію. Ведеться вона, щоправда, силами одного з технічних кандидатів – Василя Фіялки.
Значно менші масштаби кампанії у колишнього голови Збаразької РДА Володимира Гульовського. Цей кандидат проводить цікаву кампанію, і, можливо, б мав шанс втрутитися у реальну боротьбу , якби не спізнився зі стартом і мав би привабливішу політичну прописку. Хоча крові «фаворитам» Гульовський точно попсує, особливо у рідному Збаразькому районі.
Технічні кандидати:
Група 1: Барабаш Ірина, Бесяда Іван, П’яла Ярослава, Федорович Олександр, Фіялка Василь, Хацановський Іван
Група 2: Будкевич Андрій (ЛДПУ), Ковальчук Іван(КПУ), Липка Василь (Партія Регіонів), Негода Любомир, Пліш Іван, Самойлович Костянтин, Тарасенко Андрій, Трачук Віктор.
Ми спеціально поділили цей список на дві групи. Перша – це, ймовірно, люди Муца. Друга - ймовірно, це табір фаворита кампанії або його конкурентів. Чиєїсь присутності, очевидно, вистачить для заповнення квот у дільничих комісіях. Хтось, як Фіялка, проявить себе...
Диваки-самовисуванці: Бочаров Михайло
Ми спеціально відокремили міського голову Збаражу від попереднього переліку. Хоча не виключено, що він у котромусь зі списків. Підозрюємо, що виборча активність Бочарова має іншу причину. Хоча б на час виборчої кампанії отримати імунітет від необхідності спілкування з силовими структурами.
Читайте на цю тему: