Із детальних інструкцій, настанов окремо кожному працівнику та перевірки готовності до роботи розпочинаються звичайні будні митника. Ще до початку роботи кожен, прийшовши на митницю, обов’язково здає мобільні телефони та звітує про особисті кошти. Це все для того, щоб запобігти корупції, розповідає начальник першого відділу митного оформлення Тернопільської митниці Ігор Кекіш. Адже митниця – це цінні папери, декларації та, звичайно, великі суми грошей.

- На сьогоднішній день відділ митного оформлення №1 виконав очікувані показники жовтня на 33,5%. У загальній сумі це 11,5 мільйонів гривень. Середньоденна норма очікуваних показників для відділу Тернопільської митниці становить 1 мільйон 604 тисячі гривень, - розповів Ігор Кекіш.

Розпочинається митне оформлення з невеликого віконечка в стіні – тут із рук брокерів чи декларантів усі необхідні документи потрапляють уже безпосередньо до митниці.

- Митне оформлення – це процес не простий. Він розпочинається з підготовки документів суб’єктами ЗЕД, а також декларантами і посередниками – митними брокерами, які заповняють вантажно-митну декларацію. До неї додають усі необхідні документи. Цей процес може затягнутись від одного до кількох днів, - каже митник.

Усі товари, що потрапляють у митну зону, ретельно перевіряють. Такі ж дії чекають і на транспорт, що перевозить продукцію. Як каже начальник відділу контролю за переміщення товарів Тернопільської митниці Галина Пасюта, пунктів перевірок у нашому обласному центрі є три.

- Перш ніж розпочинається митне оформлення, водій повинен надати товаросупровідні та товаротранспортні документи, за якими переміщується товар, а також надати транспортний засіб для проходження митного контролю в напрямку доставки товарів, - пояснює Галина Пасюта.

Працівник митної служби – професія одночасно престижна, проте і небезпечна. Працюючи з великими сумами грошей, навіть одна технічна помилка може призвести до значної фінансової проблеми, - повідомляє ІНТБ.