.

Американський блогер Маріо Віттон опублікував в мережі статтю, присвячену істинним ознакам потопаючої людини, про які не знають більшість людей.

.

«Інстинктивна реакція потопаючого, названа так кандидатом наук Франческо А. Піа, виглядає зовсім не так, як думає більшість. Ніякого ляскання по воді, бризок і криків. Щоб краще уявити, як тихо і зовсім не видовищно виглядає цей процес з берега, подумайте ось про що. З десяти дітей, котрі втопилися, один тонув прямо на очах у батьків, які не розуміють, що відбувається», - повідомляє Центр по контролю і профілактиці захворювань США. І швидка адекватна оцінка небезпеки того, що відбувається, допоможе вчасно зорієнтуватися і встигнути надати допомогу.

У журналі берегової служби доктор Франческо Піа так описав, як насправді людина починає тонути:

За рідкісними винятками, потопаючі люди фізіологічно не здатні покликати на допомогу, оскільки процес дихання - основна функція дихальної системи, а мова - додаткова. Щоб говорити, а тим більше кричати, необхідно мати можливість дихати.

Часу, протягом якого рот потопаючої людини знаходиться над водою, недостатньо, щоб видихнути, вдихнути і покликати на допомогу.

Тонучі люди не можуть розмахувати руками, як це показують в кіно. Інстинкти змушують їх розкинути руки в сторони, щоб відштовхуватися від води і піднімати тіло вгору.

Потопаюча людина фізіологічно не здатна перестати робити інстинктивні руху і почати здійснювати осмислені: розмахувати руками, рухатися до рятувальника або хапатися за рятувальні пристосування.

Поки триває інстинктивна реакція, тіло людини залишається у вертикальному положенні, без найменших ознак підтримуючих рухів ногами - як поплавок. Якщо його не врятують, потопаючий може протриматися у воді від 20 до 60 секунд перед повним зануренням.

Це не означає, що люди у воді, котрі кричать про допомогу, її не потребують - вони в паніці і їм справді потрібна підмога. Паніка, яка не завжди передує інстинктивній реакції, триває не дуже довго. Але зате люди в цьому стані ще можуть допомогти рятівнику і, наприклад, схопитися за рятувальне коло, пише КП.

Зверніть увагу на інші ознаки людини, що тоне:

- Вона тримає голову низько у воді, рот на рівні води;

- Нахиляє голову назад, відкриває рот;

- Тримається на воді у вертикальному положенні, не бовтаючи ногами;

- Дихає дуже часто і поверхнево або хапає ротом повітря;

- Намагається плисти, але не рухається з місця;

- Намагається перевернутися на спину;

- Намагається вибратися з води вгору, наче мотузяною драбиною;

- Очі скляні і порожні, не фокусуються.