Центр споживчих експертиз «Тест» перевірив кисломолочну продукцію дев'ятьох виробників, проаналізувавши, зокрема, кефір, який вони виготовляють.

Під аналіз потрапили кефіри торгових марок «Біла лінія», «Добряна», «Главмолоко», «Простоквашино», «Слов’яночка», «Молокія», «Галичина», «Яготинський», «Злагода», пише Урядовий кур'єр.

Стартувала перевірка з огляду маркування і пакування продукції. До пакування у фахівців серйозних претензій не було. Лише один з усіх кефірів був розфасований у м’яке пакування, що не дуже зручно для споживачів. Маркування кефірів — також на належному рівні.

А ось з лабораторними дослідженнями не все так добре. Зокрема, у кефірі від «Главмолоко» виявили немолочні жири, хоча цей продукт повинен містити лише молочний жир. До слова, це не перший випадок, коли продукт цієї торгової марки фальшований рослинними жирами, зазначають експерти.

Крім якості жиру, перевірили фахівці і його кількість. За цим показником зауважень не виявили, так само як і не знайшли у кефірах такого згущувача, як крохмаль. Фахівці підозрюють, що згущувачі в молочній продукції виробники все-таки використовують, але «забувають» писати про це у маркуванні, таким чином обдурюючи споживача.

Ще одна важлива вимога до кефірів — наявність корисних мікроорганізмів, а саме молочнокислих бактерій і дріжджів. Кисломолочний напій, який не містить дріжджів, не може називатись кефіром, і це прописано у відповідному державному стандарті, зазначає видання.

Як показали попередні дослідження, недостатня кількість дріжджів чи взагалі їх нестача — не така вже й рідкість. Не стало винятком і це тестування: у кефірах «Галичина» і «Злагода» дріжджів виявилось менше, ніж мало б бути. Проте з кількістю молочнокислих бактерій проблем у кефірів не було, всі зразки містили необхідну кількість бактерій і навіть більше.

Виявили у кефірах і кишкову паличку. Це стосується продукції ТМ «Главмолоко» і «Слов'яночка».

Відтак, за результатами дослідження, проведеного центром споживчих експертиз «Тест», фахівці виставили продукції за п’ятибальною системою такі оцінки: «відмінно» отримали «Біла лінія», «Молокія». «Добре» у «Добряна», «Простоквашино» і «Яготинський». Оцінку «погано» виставили фахівці продукції «Галичина», «Слов’яночка».

Найгірші оцінки — «дуже погано» — у «Главмолоко» та «Злагода».