Українська Народна Партія та Народний Рух України об’єднались. Таке рішення прийняли учасники об’єднавчого з’їзду двох партій. Прокоментувати ситуацію ми попросили одного з лідерів об’єднаної правої сили «РУХ» Ярослава ДЖОДЖИКА.

Пане Ярославе, об’єднання УНП та НРУ в єдиний «РУХ» - це повернення у минуле чи крок у майбутнє?

Однозначно, це крок у майбутнє, навіть більше – нам вдалося створити локомотив, який спроможний вивести Україну на новий рівень розвитку, зламати хребет діючій антиукраїнській олігархічній системі. Українці отримали реальну альтернативу лівому популізму, що панує в Україні як за часів теперішньої, так і минулої влади.

Проте в Україні розкол суспільства на два фронти: об’єднана опозиція і влада, де ваша ніша?

Цю ситуацію штучно моделюють як штабісти однієї, так і іншої політичної сили, однак це далеко від правди. Згадайте минулі вибори, більше 40 % українців не прийшли на вибори. Більшість з них не є повністю аполітичними, а дуже добре розбираються в сучасних політичних процесах. Просто, на той час вони так і не змогли найти гідну їх голосу політичну силу. Тому, треба говорити не про «два фронти», а про майже половину українців, які чекають на появу нової потужної сили, що зможе проводити праву і правильну політику, спрямовану на захист національних інтересів і національного виробника.

На яку підтримку може розраховувати «РУХ» в близькій та відносно далекій політичній перспективі?

При ефективній партійній роботі, коли нам вдасться довести до українців власну ідеологію та концепцію розвитку України, праве об’єднання «РУХ» вже на наступних парламентських виборах може набрати до 15 % голосів виборців, стати реальною третьою силою. Загалом об’єднання «РУХ» може повернути собі весь колишній «рухівський» електорат, який складає приблизно 30 % і сьогодні розпорошився частково між лівою «Батьківщиною» та невизначеними. Тому, твердо розуміючи всю складність процесу, ми докладемо максимум зусиль, щоб «РУХ» став правлячою партією та зупинив панування лівої ідеології в українському парламенті.

Що може стати на заваді розвитку нового правого об’єднання?

Незважаючи на опір влади та окремі критичні стріли з боку «об’єднаної опозиції», рух «РУХу» вже не вдасться зупинити нікому. На загальноукраїнському рівні нам вдалося перебороти найбільшу хворобу української політики «там де два українця - три гетьмана», оскільки саме об’єднання утворилося не як черговий вождистський проект під конкретного лідера, а на основі правої консервативної ідеології. За таким саме сценарієм мають створюватися й регіональні краєві організації. Тоді «РУХ» стане такою ж політичною силою, якою була в 1989-1991 роках, коли виборов незалежність України.