У Тернополі активісти «Зарваницької громадської ініціативи» та фундація „Справа Патріарха Йосифа” перевидали послання митрополита Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату». Послання є дороговказом для українського народу в непрості для української державності часи. Настанови Митрополита писались у далекому 1941 році, але залишаються актуальними сьогодні, вважають ініціатори перевидання.
Послання побачило світ з благословення митрополита та архиєпископа Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка. Ініціатор перевидання, активіст Зарваницької громадської ініціативи Володимир Болєщук вважає, що в теперішній момент самоорганізація населення є шляхом порятунку.
- Думаючи про наше майбутнє, ми звертаємося до минулого і шукаємо ці дороговкази в минулому. „Зарваницька громадська ініціатива” пропонує знайти ці дороговкази в історії, в тих постаттях, які нас об'єднують, які нам дають натхнення. Такою людиною є наш митрополит Андрей Шептицький, він був лідером церкви, він був лідером нації, - зазначив Володимир Болєщук.
Активісти Зарваницької громадської ініціативи планують розповсюдити весь тираж видання по селах і містах області. Ініціювати обговорення ідей Митрополита Андрея в середовищі громадських активістів, молодіжних організаціях. Підтримує ідею голова фундації "Справа Патріарха Йосифа" отець Андрій Романків.
- Митрополит Андрей Шептицький у цьому декреті, коли говорить про роль церкви, як найбільшої виховательки суспільства, він властиво акцентує увагу на головних християнських цінностях. Засадах, які можуть дозволити збудувати свою державу, як рідну хату, збудувати певне відповідальне громадянське суспільство, де б кожна людина долучалася до того, щоб творити цей організм рідної Батьківщини, рідної хати і відчувати відповідальність за свою державу, - каже отець Андрій Романків.
Володимир Болєщук зазначив, що послання Шептицького – заповіт для нащадків.
- Андрей Шептицький передбачив державну незалежність України. Він про це говорив тоді, коли українці перебувли в мороку бездержавності. Він наш національний пророк, він наш духовний провідник. І книга “Як будувати рідну хату” - його заповіт нащадкам. Вона є нашим планом роботи. І цей план неодмінно завершиться побудовою демократичного українського заможного і духовно зрілого суспільства, - сказав Володимир Болєщук.