Сучасне реабілітаційне відділення запрацювало у Тернопільській обласній клінічній лікарні. У ньому можуть отримати безоплатну, якісну й доказову реабілітаційну допомогу захисники і захисниці України, які зазнали поранень під час бойових дій, а також пацієнти з-поміж цивільного населення.

Будівництво модульного приміщення площею 200 квадратних метрів, як розповіли в Тернопільській обласній раді, розпочали у вересні 2024 року за фінансової підтримки благодійного фонду «MoveUkraine». Загальна вартість проекту – 4,5 мільйона гривень. Крім того, на суму 3,5 мільйона гривень вже частково закуплено сучасне реабілітаційне обладнання. Додатково за кошти Тернопільської обласної клінічної лікарні та Національної служби здоров’я України зробили ремонти на суму 9 мільйонів гривень.

До складу нового відділення входять: стаціонарне приміщення на 20 ліжко-місць, модульний блок, обладнаний сучасною апаратурою, що відповідає найвищим стандартам технологічності та інклюзивності. Стаціонарне приміщення вміщує 7 палат, кабінети для перев’язок та маніпуляцій. Всі палати оснащені новими функціональними ліжками з електроприводом. В реабілітаційному модулі, який сполучений переходом зі стаціонаром, є великі зали фізичної терапії, кабінети ерготерапії, кабінети терапевта мови та мовлення, кабінет клінічного психолога, кабінет асистивних технологій, кабінет апаратної терапії та кабінет масажу. Реабілітаційний модуль побудований та оснащений завдяки благодійному фонду «MoveUkraine», він почав функціонувати з березня 2025 року.

Перелік інноваційних тренажерів і апаратів відділення покриває весь спектр функціональних порушень, серед яких – отримані внаслідок вогнепальних поранень, мінно-вибухових травм. Увесь простір облаштований за світовими стандартами інклюзивності: широкі дверні отвори, відсутність порогів, антиковзке покриття, поручні в коридорах, інклюзивні санвузли й душові – усе для комфортного пересування та безпечного перебування пацієнтів. Це дозволяє мультидисциплінарній реабілітаційній команді – лікарям фізичної реабілітаційної медицини, фізичним терапевтам, ерготерапевтам, клінічному психологу, терапевтам мови й мовлення, масажистам надавати професійну допомогу військовим та цивільним.

- Приємно зазначити, що нам вдалося виконати величезний об’єм робіт і досягти результату, який вже високо оцінений нашими пацієнтами, - каже Василь Бліхар, генеральний директор лікарні. – Сподіваюся на продовження співпраці з благодійним фондом «MoveUkraine», адже маємо багато амбітних планів, які потрібно втілювати в життя. Переконаний, що реабілітація в найближчому майбутньому стане одним із ключових напрямів української медицини, адже це не просто етап лікування, а невід’ємна частина повернення людини до повноцінного життя. Ми рухаємося в технологіях, ми рухаємося в клініці. Ми повинні повернути наших захисників у цивілізоване суспільство, щоб вони відчували себе потрібними.

Ольга Трач

Фото зі сторінки ТОР у фейсбуці