Поляки пропонують “драконівські” міри, щоб навести в Тернополі лад
У країнах Західної Європи за те, що смітиш на вулиці, передбачені серйозні штрафи. До прикладу, у Німеччині, мінімальний штраф — 600 євро. У Швеції за таке порушення можна опинитися за ґратами на півроку. В Україні ж санкції набагато м'якші: всього лише 51 гривня. Та й таке покарання, як кажуть екологи, існує лише на папері. У сусідній Польщі зізнаються: аби досягти чистоти, теж вдалися до кардинальних кроків, - розповідає TV-4.
Тернопільські комунальники мають намір запозичити досвід сусідів.
- Безперечно, прибирати потрібно механізованим способом. Тоді немає пилу, не створюється дискомфорт для людей. Для цього використовуються різні методики, машини типу "Скандія" чи "Бродвей". Такий варіант ми бачили в Кракові, коли машина йде забирає залишки піску та бруду після зими ще вологому стані, - розповів заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.
Польські комунальники кажуть - за чистоту і гармонію вони теж боролись. До прикладу, аби узбіччя доріг були чистими, довелось встановити відеокамери, мешканців навчити прибирати прибудинкову територію, а самих комунальників сумлінно виконувати свою роботу. Смітники у центральній частині Любліна розміщені через кожні сто п'ятдесят метрів. Їх двічі, а то і тричі на день очищають. На окраїнах міста - один раз на тиждень. Частина тих заслуг, зізнаються поляки - допомога і вимога Євросоюзу, решта - їх особиста культура і наполеглива праця. Коли бачиш таку гармонію, з'являється відчуття, що тут хочеться жити.