Про етнокультурні та етноконфесійні зв’язки на Тернопіллі в історичному ракурсі, український національно-визвольний рух, визначних діячів науки, культури, освіти і техніки краю говорили у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

20 та 21 квітня в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка проходила міжнародна науково-практична конференція "Тернопіль і Тернопілля в історії та культурі України і світу (від найдавніших часів і до сьогодення)".

Наукову громадськість області та університету зокрема із визначним форумом привітав заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський.

- Значення такого представницького зібрання історичної науки для вузу та й усієї Тернопільщини важко переоцінити, тим паче, що своїми дослідженнями, своїми працями Ви збагачуєте знання про історію, культуру, історико-культурні взаємозв’язки і взаємовпливи, соціально-економічний та суспільно-політичний аспекти життя Тернополя та Тернопілля. Безперечно, Ваші напрацювання принесуть позитивні наслідки у сьогоденні та завтрашньому дні, - зазначив він. - Тернопільська обласна рада завжди тісно співпрацювала із університетом та історичним факультетом зокрема. Ваші викладачі часті учасники різноманітних заходів, що проводяться облрадою. Велике спасибі Вам за все, що робите для популяризації історичної науки, особливо, що тих її сторінок, стосуються нашої області. Окрема вдячність усім науковцям, котрі вносять свою лепту у велику справу – створення літопису краю – «Історії міст та сіл Тернопільщини».