Тернопільські посадовці та депутати обирають для своїх дітей здебільшого елітні заклади. Хоча бувають і винятки. Нащадків наших VIP-батьків можна зустріти і у звичайній школі, ліцеї чи коледжі

Найпопулярнішим серед факультетів, які обирають діти тернопільських посадовців та депутатів, є юридичний.

Однак є серед VIP-студентів і майбутні кухарі, навіть теперішні працівники „МакДональдсу”.

Де вчаться діти тернопільських VIP-батьків, з’ясовувала кореспондент газети “RIA плюс”.

Поважають вибір дітей

Свій вибір навчального закладу більшість батьків пояснюють його недалеким розташуванням від дому, престижністю або бажанням дитини навчатись саме там.

Олексій Кайда, депутат Верховної Ради від ВО “Свобода” з дружиною виховує 16-річного сина Богодара. Хлопець навчається у Львівському ліцеї харчових технологій.

- Син спершу хотів стати актором. Згодом поміняв думку, - розповідає Олексій Кайда. - Вирішив стати кухарем. Ми підтримали б будь-який його вибір. Адже головне - це бажання працювати. Вважаю, що у будь-якій професії можна досягти успіху.

Після закінчення ліцею Богодар планує здобувати вищу освіту. Швидше за все, на заочній формі навчання, щоб одночасно працювати, каже пан Кайда.

А от донька головного УДАРівця області Ігоря Побера Ілона навчається на юридичному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка. Вступила вона туди за цільовим прийомом, тобто за окремим конкурсом.

Донька вчиться на четвертому курсі. Вона постійно казала, що стане прокурором, - розповідає Ігор Побер. - Ілона успішно справляється з навчанням - все здає сама.

Як вважає пан Побер, у Тернополі немає престижного закладу, де можна здобути юридичну освіту. А Львівський університет – рейтинговий. Та й до сусіднього обласного центру недалеко.

Юридичний - у моді

Такий же факультет, тільки у столиці, обрав і син першого заступника голови Тернопільської обласної ради Сергія Тарашевського - Олександр. Хлопець навчається у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.

- Син ще змалечку умів зупиняти суперечки вдома, - розповідає пан Тарашевський. - А ще у хлопця є схильність до вивчення правознавства. Його бал за результатами ЗНО дозволив вибрати престижний заклад. У вільний від навчання час син працює у „МакДональдсі”. Вчиться сам заробляти на життя.

У Сергія Тарашевського є ще дві доньки. Вони навчаються у тернопільській спеціалізованій школі №3. За словами посадовця, навчання у цій школі для їхньої сім’ї - традиція. Старша донька планує вступати на факультет туризму. Документи подаватиме у різні вузи, зокрема і в університет, де навчається її брат.

ЗОШ №3 - традиція

Віддавати дітей у заклад із поглибленим вивченням англійської мови - школу №3 - традиція не лише в сім’ї одного місцевого посадовця. У цьому закладі навчається і син народного депутата від ВО “Свобода” Олега Сиротюка.

Вибір школи депутат пояснює тим, що там високі вимоги до школярів.

Міський голова Тернополя Сергій Надал шукав для доньки школу неподалік від дому. Тож Анастасія навчається у школі №29. Цей заклад - також спеціалізований, із поглибленим вивченням англійської мови.

У депутата-мажоритарника Михайла Апостола діти вже дорослі. Донька Тетяна закінчила Національний університет державної податкової служби України в місті Ірпінь. Це єдиний державний вищий навчальний заклад, підпорядкований податковій адміністрації України.

Син Михайла Апостола Ігор навчався у Тернополі. Закінчив Галицький коледж ім. В.Чорнолова і Тернопільський політехнічний університет. Вчився на програміста. Однак тепер є підприємцем.

Депутат-мажоритарник Володимир Бойко обрав для свого сина школу №16. Чоловік каже, що про професійність учителів цього закладу знає з власного досвіду.

- Я теж закінчив цю школу. Крім фахової підготовки, там можна отримати і патріотичне виховання, - додає пан Бойко.

Загалом вимальовується стандартний портрет - тернопільський VIP-студент закінчив школу з поглибленим вивченням іноземних мов та вчиться на юридичному факультеті. Завдяки школі він отримав знання англійської мови. А спеціальність відкриє для нього хороші перспективи у майбутньому.

Коментар:

Наталія ГАЄВСЬКА (38р.), психолог:

- Авторитет батьків впливає на формування дитини, як особистості. Люди, які займають високі керівні посади, загалом мало часу проводять з дітьми. Вони зайняті кар’єрою. Часто увагу і тепло замінюють на матеріальні речі.

Діти, у свою чергу, намагаються досягнути рівня батьків. Вони хочуть це зробити ще у дитинстві. Та, звісно ж, без певних умінь і навичок цього зробити не можуть. Тому у дітей часто виникає внутрішній конфлікт і ряд комплексів. Точка зору батьків дуже важлива для дитини. Їхні інтереси на фоні успішних батьків формуються автоматично та упереджено. У виборі професії вони, буває, орієнтуюються не на свої вміння, а на престижність. Однолітки таких дітей завжди виокремлюють. Їх одразу ж сприймають як кращих, як еліту. Тому нерідко VIP-дітям важко будувати міжособистісні стосунки.