Постріляти з пневматичної гвинтівки по алюмінієвих банках на природі – чудова нагода відпочити та випустити пару. Дехто настільки відточив свої навички поводження зі зброєю, що навіть демонструє непогані результати в спорті.
Воздушки для таких цілей мають доступну ціну та вільно продаються особам, які досягли 18 років. А поради щодо вибору пневматики для спорту і розваг допоможуть не пошкодувати про витрачені гроші та купити модель, що відповідає вашим уподобанням.
Ключові фактори вибору пневматичної гвинтівки
Вибираючи гвинтівку для стрільби по мішенях, визначитеся з типом пружини. Тут можливі такі варіанти:
- Пружинно-поршнева. Найдешевший тип. Має сталеву, кручену пружину, яка розтискаючись, штовхає поршень. Згодом пружина слабшає, тому потужність пострілу знижується.
- Газовий. Замість крученої пружини працює камера з газом. Зведення збільшує тиск у камері. Така пневматика довговічніша, потужніша, її можна налаштовувати під себе. Стрільба відрізняється зменшеною віддачею.
- З балоном вуглекислоти. Має під'єднуваний балон, який потребує періодичного наповнення. Майже немає віддачі. Стрільба стабільна. Висока купчастість і точність.
- З попереднім накачуванням. Повітря накачується компресором або з більшого балона. Обсягу вистачає на 100-200 пострілів. За наявності редуктора потужність пострілу не падає в міру спустошення балона.
Останні дві моделі не потребують зведення, оскільки стиснене повітря подається з резервуара. Це підвищує скорострільність. Деякі версії мають магазин на 6-17 кульок. Для взводу інших типів пружин потрібно переламати ствол, відвести бічний або нижній важіль.
Моделі для спортивної стрільби
При виборі пневматики для спорту важлива точність, адже ширина смуг на мішені досить невелика. На точність впливає кілька факторів:
- Наявність цілика і мушки. Попередньо встановлені елементи прицілювання не вимагають додаткових покупок і підвищують шанси на влучну стрільбу.
- Можливість встановлення оптики. Планки Пікатінні або ластівчин хвіст дають змогу встановити оптичний приціл, який збільшує мету мінімум у 4 рази.
- Форма приклада. Піднятий нащечник підвищує надійність фіксації гвинтівки, що сприяє точному пострілу. Ще краще налаштувати воздушку під себе допоможе регульована щока і довжина приклада.
Якщо цілик і мушка будуть виконані зі світловідбивних матеріалів, тоді прицілюватися буде зручніше навіть при слабкому освітленні.
Ось кілька моделей для спорту з хорошими характеристиками:
- Beeman Commander PSP. Воздушка ПСП від американського бренду. Оснащена пневматичним прицілом. Має початкову швидкість кулі 355 м/с.
- Optima (Hatsan) 125TH Vortex. Варіант від турецької фірми. Комплектується газовою пружиною. Початкова швидкість кулі 380 м/с. Є кілька варіантів кріплення для оптики.
- Diana XR200. Пневматика від німецького бренду. Працює від резервуара з попереднім накачуванням. Щока регулюється за висотою.
Це перевірені варіанти з високою потужністю і тривалим ресурсом. З ними результати в спорті стануть значно вищими.
Вибір гвинтівки для відпочинку та розваг
Вибір гвинтівки для відпочинку спрощується тим, що тут не потрібні високі характеристики. Адже головне – добре провести час із друзями. Віддавайте перевагу моделям із пластиковим ложе – воно не схильне до впливу вологи, не потребує додаткового догляду. Вага воздушки може бути 3-3,5 кг. Так її легше буде транспортувати на місце відпочинку. Почати можна з недорогої пневматики бренду Hatsan.
Технічні характеристики, на які слід звертати увагу
Серед технічних характеристик під час вибору пневматики дивляться на потужність у Дж, від якої залежить швидкість кулі. Перше значення може бути від 12 до 40 Дж, а друге – 200-400 м/с. Що вища швидкість, то більша можлива маса кульки. Це впливає на можливу дальність до мішені. Зброя калібру 4.5 не потребує реєстрації в Україні, тому ви зможете вільно купити її і використовувати для спортивної або розважальної стрільби.