Інтерв’ю директора будівельної компанії «Креатор-Буд» на телеканалі ТВ-4 у програмі «Межа правди з Юлією Винокур».

Ведуча: Я хочу сказати про опитування, яке ми здійснили на вулицях нашого міста до людей, до наших глядачів, до ваших потенційних клієнтів, з якими проблемами вони стикаються при будівництві, при купівлі житла. Те, що турбує людей, – це маленькі зарплати, є також думки у людей відносно шахраїв.

Ігор ГУДА:

– Що стосується малої заробітної плати, дійсно – це проблема. І цю проблему потрібно вирішувати на рівні держави. Сьогодні наша область є депресивною і тому ми повинні збільшувати заробітні плати, створювати нові підприємства, нові робочі місця, щоб людина могла відкладати частину коштів і купувати житло.  Без втручання держави, без загальнонаціональної політики це питання ми не вирішимо. Крім того,будівельна галузь зараз знаходиться в кризі. Відсутнє іпотечне кредитування. Тому важливо, щоб запрацювала банківська галузь і  навіть та людина, яка  заробляє 3-4 тисячі гривень змогла взяти кредит і протягом 20-ти, 30-ти років сплачувати цей кредит і отримати житло. Я б хотів додати, що на сьогоднішній день існують дві програми – молодіжне кредитування і доступне житло, які дають можливість придбати житло на вигідних умовах. Але питання зарплати, звичайно, є першочерговим і має стояти на загальнодержавному рівні.  Сьогодні ми повинні думати над тим, як підняти економіку, як привести в область інвестора і це, безумовно, дасть можливість заробляти кошти і вкладати їх у житло. Зрозуміло, що житло сьогодні для молодої сім’ї є першочерговим, бо тільки у власній квартирі сім’я може нормально розвиватись.

Питання довіри – це, звичайно, болюче питання, адже багато наших тернополян вклали кошти у будівництво житла і залишилися ні з чим. Тому потрібно покупцям більш пильніше, більш детальніше вивчати ті будівельні організації, в які вони хочуть вкладати кошти. Я думаю, не було б проблеми довіри, якби люди не легковажили, а вивчали будівельника, а саме: що підприємство збудувало за період своєї діяльності, чи вчасно воно здає будинки, чи  має дозволи . Тому я наголошую на тому і звертаюсь до людей: якщо ви вклали гроші, не полінуйтесь, хоча б раз в місяць, прийдіть на будівельний майданчик і подивіться, як ведуться будівельні роботи.

Ведуча: А чи має право покупець запитувати у забудовника про ліцензію, документи щодо відведення землі, чи реально це зробити?

Ігор ГУДА:

– Звичайно, реально. Можна запитати про ліцензію, договір  чи інші документи, але ми повинні розуміти, що це усього лише папірці, за якими повинні стояти досвід будівельної організації, що вона зробила, і що вона в даному випадку здала. Адже, якщо така структура не має досвіду, якщо така структура має всі документи, але нічого не збудувала – залишається великий знак питання, а чи власне виконає вона свої зобов’язання і вчасно здасть цей житловий об’єкт. Тому я все-таки, радив би людям звертатись у ті будівельні організації, які мають і досвід роботи, і відповідну структуру, базу, техніку і вчасно здають житлові об’єкти.

[youtube1]Gq0PoqDuL0o[/youtube1]