Ввіз вживаного одягу та взуття народні депутати пропонують обмежити. Мовляв, без засилля секунд-хенду можна буде розвивати вітчизняну промисловість. Однак тернополяни проти цього.
Нагадаємо, законопроект про вживані речі нещодавно зареєстрували у Верховній Раді. Його автор - депутат Віталій Немилостивий - пропонує обмежити ввіз ношеного одягу і взуття. Він хоче запровадити мінімальний розмір ввізного мита на речі, якими вже користувались – 10 євро за кілограм. Мета цього законопроекту – скорочення імпорту і таким чином розвиток вітчизняної легкої промисловості.
Наші земляки вважають, що обмеження ввозу вживаного одягу та взуття не допоможе українській легковій промисловості.
Тернополянин Любомир Шимків дуже часто купує речі на секонд- хенді. Він вважає, що цей одяг є дуже якісним.
- Я би з радістю купував товар від вітчизняного виробника, - розповідає Любомир. – Але, на жаль такого в нас майже немає. Загалом, коли обираю собі речі, то дивлюсь не на країну виробника, а на якість товару. Мені важливо, щоб речі мені подобались і були якісними. Якраз на секонд-хенді знаходжу саме такий одяг.
Тож юнак проти законопроекту про обмеження ввозу секонд-хенду. Мовляв, від таких змін постраждають у першу чергу пересічні люди.
Розвивати вітчизняну легку промисловість за рахунок обмеження секонд-хенду не варто, вважає і тернопільський виробник взуття – власник магазину-ательє “Територія взуття” Юрій Хоміцький.
- Звісно, речі з секонд-хенду певною мірою є конкурентом для вітчизняного виробника, - розповідає пан Хоміцький. – Але ця конкуренція є значно меншою, порівняно із китайським товаром. Так у магазинах під назвою “Конфіскат” продають дешеве китайське взуття. Ця продукція дуже не якісна. Ринки, куди люди їздять за товаром у Хмельницькому і в Одесі, вщерть заповненні такими речами.
Чоловік вважає, що для розвитку нашої легкої промисловості треба використовувати альтернативні заходи.
- Щоб нашим виробникам було краще працювати, треба розробити державні програми підтримки, - каже чоловік. – Дати цій галузі фінансування, заохочували виробників розвивати…
Пан Хоміцький вважає, що від обмежень на секонд-хенд постраждають малозабезпечені тернополяни.
- Дуже велика частина населення через скрутну матеріальну ситуацію не дозволяє собі купувати нові речі, - каже чоловік. – Ситуація в нашій країні просто не дає можливість припинити продаж секонд-хенду. У іншому випадку просто постраждають малозабезпечені тернополяни.